kuran öğrenmeye ilk önce o'nu okumakla başlamak lazım olduğuna inanıyorum. bu da anlamak için okumak daha sonra tabi olarak elifbadan da okumak gerekir. esas olan anlamak, yaşamak ve uygulamak. yoksa okullara arapça dersi koyup ne okuduğunu bilmeyen insan yetiştirmek olmamalı.
devamını gör...
öğretmemek üzerine dizayn edilmiş bir sistem vardı. elifba biter hadi kuran'a geçecez hadi az kaldı falan derken kurs biterdi zaten okul başlardı. böyle 50-60 sayfa elif-ba kitabı mı olur?
devamını gör...
hakaten bir alfabeyi öğrenmek nasıl koca bir yazı alabilir ya? özne yüklem de yok, okuduğumuzu anladık mi kısmı zaten hiç yok, bu nasıl bir ogrenemeyis arkadaş. hayır bı de kur'an'a geçilince de bari yasin suresinden falan baslatsalardi da cuma gecelerimiz şenlenirdi en azından. ilk sayfadan başlayıp en fazla 10 sayfa ilerlemişimdir tüm cami kariyerim boyunca, benim diyen kaybeden bile tekrar guresmeyi geç, ringe bile çıkmazdı da , biz yine iyi devam ettik .
devamını gör...
ailelerin ve hocaların kolaya kaçmasından dolayı olan durumdu. geçen seneden zaten biliyor bir destek çıkılsa hemen halledecek çocuk hala bildiklerini sayfa sayfa veriyor sonra da kuran'a geçene kadar sıkılıp hevesi kaçıyor.
devamını gör...
3 yaz camiiye gittim. 1. yazda her şey en baştam yavaş yavaş. tam o elif ba kitabı dualar bitiyor yaz bitiyor. 2. yaz tabi artık dualara kadar olan kısım biraz daha hızlı unutulan kısımlar tekrar ediliyor falan dualar bu sefer hem okunup hem ezberleniyor. yine yaz bitiyor. 3. yaz hızlıca elif ba kitabı bitirilip kur'ana geçiliyor. ama çat pat okunuyor. 4. yazda yetti deyip zirvede bırakılıyor. hala çat pat okumak cami hocasının benim sıkılganlığım mı bilmiyorum ama bir yerde bir hata olduğu kesin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar