her şey olacağına varır saçmalığı

saçmalığın dik alası, ulan her türlü bir sonuca ulaşıyor her şey ve sen olacağına varır diyorsun. yahu olmayacağa varacak değil ya hayır nereye varacak başka? kim uydurdu ise ortaya bir laf söyleyeyim de her şeye uysun demiş belli.
devamını gör...
sen ne kadar da mücadele etsen, engellemeye çalışsan da o yazılmış bir kere; nasıl olacak bilmesen de o olacak. hatta biraz felsefik bir yaklaşım ile; olmayacak olması bile bir olmuşluk tezahürüdür.
canı sıkkın olana bir teselli en nihayetinde...
devamını gör...
her şey eninde sonunda bir yerlere varır ve biz bunlara genellikle olacak deriz. sonra üzüldüğümüzde kendimizi teselli etmek adına “neyse hayırlısı, her şey olacağına varıyor” deyip güzelce bir içsel kandırmaca içerisine gireriz.
devamını gör...
boşluk doldurma sözüdür.
insanı sessizlik kadar rahatsız eden az şey var sanıyorum. insanlar hep konuşmak ihtiyacı hissediyorlar. en ufacık sessizlikte bile işte böyle derinliksiz kalıplara koşuyorlar. biri de çıkmış, "ben kaybetmeyi hiç sevmem, başarısızlık duygusundan hiç hoşlanmam" diyor. yani kaybetmeyi kim sever ya? biri çıkıp; iyi madem sen hoşlanmıyorsun hep biz kaybedelim, sen olma da biz başarısız olalım desin diye mi bekliyorsun?
devamını gör...
e olacağına varmıyorsa olmayacak şeye mi varıyor yiğitler? ne yapak kendimizi mi paralayalım? önce gayret sonra tevekkül. e bu düzen de böyle işliyor bir yerde.
devamını gör...
düz mantıkla değerlendirilmesi sonucunda yediği damgayı hak etmeyen bir teslimiyet cümlesi.

beklentilerin karşılanmamasına karşı yaşanabilecek hayal kırıklığının şiddetini bir nebze olsun azaltmaya yönelik var olan acziyeti hatırlamak için gerekir çoğu zaman. mevzu olmayacağı oldurtmak değil en nihayetinde.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar