her şeyde islamı ölçü almak

#özgürler 

müslüman olmanın zaruretidir. tabi bunu yapabilmek için islam'ı asgari biçimde bilmek öğrenmek gerekir. cahil müslümansa zaten bunu yapamaz.

öyle tipler var ki mevzulara küfür menşeli fikirlerle yaklaşıyorlar. Allah bunların topuna akıl fikir versin.

yasin aktay'ın tespitleri gayet yerinde: http://www.dunyabizim.com/yasinaktay/15205/herseyde-islami-olcu-aliyorsan-islamcisindir.html

(bkz: kader perspektifi)
devamını gör...
" وَمَا كَانَ لِمُؤْمِنٍ وَلَا مُؤْمِنَةٍ اِذَا قَضَى اللّٰهُ وَرَسُولُهُٓ اَمْرًا اَنْ يَكُونَ لَهُمُ الْخِيَرَةُ مِنْ اَمْرِهِمْۜ وَمَنْ يَعْصِ اللّٰهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ ضَلَّ ضَلَالًا مُب۪ينًا "

" Allah ve resûlü bir işe hüküm verdiği zaman, inanmış bir erkek ve kadına o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. her kim Allah ve resûlüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur. " ahzab-36
devamını gör...
islam alimlerinin uzmanlık alanı olan mevzu. diyanet işleri başkanlığı, cumhurbaşkanlığını denetleyebilecek yetki ve kapasitede mi mesela sorusu ile sağlaması yapılabilecek ölçü işidir.

haydi gelin beyin fırtınası yaptıracak sorular sorayım ben sizlere. uzun zamandır üzerinde kendi çapımda düşündüğüm sorular bunlar genellikle. tabi islam alimi olmadığım için cevap bulmakta zorlanıyorum kendi çapımda.

***devletin faiz alması caiz midir?
***devletin kerhane işletmesi caiz midir?
***devletin kumar oynatması caiz midir?
***cuma günlerinin resmi tatil olmaması caiz midir?
***devletin bekası için, binlerce vatandaşın canına kıymak caiz midir? yani padişahın kardeşlerini öldürerek, milyonlarca tebaasının rahat içinde yaşamasını sağlamak caiz midir? kardeşler arasında çıkacak bir iktidar çatışmasında, devletin yerle yeksan olması daha mı değerlidir?

kişisel olarak müslümanım diyen herkesin şeriata uygun yaşaması farzdır zaten.
devamını gör...
böyle olmaması, şikayet edilen kişiler olan namaz kılan fakat faiz yiyen, yalan söyleyen, hırsızlık yapan, "iş başka din başka" diyen adamları çıkarır. hiç olmazsa kalben taraftar olmak şarttır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar