her şeyi eleştirme hastalığı

ergenlikten arta kalan hastalığın çıbana dönmesi ve suratı kaplaması durumudur, her şey siyasetçisinden don lastiğine itina ile eleştirilir.

+abi tayyip...
-bak şimdi tayyip varya... hatası var..... düzgün değil oğlum adam.....
...
...
...
+ya tamam ben bu telefonu aldıydım,
-lan olum onun menüsü çok yavaş...... bataryası........ kılıf vermemişlerdir.....
...
...
...
+şu lokanta...
-marulları varya salatadaki.........çamurlu...
...
...
...
+şu pastahanede güzel.......
-'^+'^%%+/8
...
...
...
+şu dershane...
-^+%/'^+^+%&/&/
...
...
...
+lan oğlum annen çok iyi kadın, hemde becerikli lan, pastalarını çok seviyorum senin annenin.
-lan lum ben onu eleştiremem lan değiştir konuyu.
devamını gör...
ham meyve hali.
hitabe gibi
birinci vazifen.....
kulpçuluk.
devamını gör...
tedavi olarak; ağzının ortasına inşaat küreğinin tersiyle Allah ne verdiyse yapıştırmak suretiyle geçirilebilecek rahatsızlık. ama küreğin üstünde haricen kullanılır yazması önemli, bide paslı falan olmaması lazım, dudağı mikrop kapabilir.
devamını gör...
"iflah olmaz mu'teriz" derdi eskiler..
devamını gör...
eleştirisinin ardından eleştirdiği konular hakkında bir alternatif, bir çözüm önerisi sunmuyorsa yahut sunamıyorsa, kendi eksikliklerini başka şahıs, fikir ve olayların üzerinden giderme ve örtme çabasında olan kişilerin kronik hastalığıdır.
devamını gör...
herşeyi eleştirme hastalığı başlığı açmak da bir eleştiridir. bak başlık kendini değillledi. hastalık her yerde!
devamını gör...
sonra sonra kimseyi de beğenmez bunlar. yani sevilen birinin bir huyunu eleştirmek başkadır, eleştirdikçe sevmemeye başlamak ayrıdır. * insan kendini eleştirse, hata ve kusurlarıyla uğraşsa başkalarını göremiyor zaten. birde bu tipler etrafları tarafından pek sevilmezler. negatif enerji yayarlar.
öyle biriyle arkadaşlık etmeyi kim ister ki şöyle düşünür insan " ulan şimdi ben gidince kimbilir benim için neler dicek bu, tanıdığı herkese bi kulp buldu, en iyisi uzak dur olum bundan"
devamını gör...
ben de olan..

yao bende çok var ya..acaba diyorum kendi eksiklerimizi kapatmak için mi yapıyoruz..psikolıjk olarak?

yardım et bana sözlük!
devamını gör...
en yaygın biçimi sosyal medyada görülen hastalık..evet yaşanılan hayatta eleştiri yöneltilebilecek bir çok şey buluyor, ancak kimi zaman öyle şeylere öyle tuhaf eleştiriler getiriliyor ki..insan böyle problemli bir bakış açısının nasıl oluştuğuna şaşırıyor..herkesin kişisel düşüncesi kendi hayatı ve yaşadıklarıyla şekilleniyor, bu anlamda insanların görüşlerini eleştirmek, anlamlı gelmiyor bana, kaldı ki yapıcı değilse eleştiriyi de anlamlı bulmuyorum..bir insanın bir şeyi farketmesine yardımcı olmuyorsa, eleştiri sadece gönül kırıcı bir davranış biçimidir kanaatimce..
devamını gör...
bir tür gizli ilahlık taslamaktır.

her yaratılan hatalıdır. her şeyi eleştiren insan hiç nefis muhasebesi yapmayan, yaradandan rol çalmaya çalışan insandır. çünkü hatadan münezzeh olan bir tek o'dur
devamını gör...
bi nevi kendisini mükemmel sanma hastalığıdır.
hayır yani anlamıyorum insanlar kendisini hiç sorgulamıyor mu. çok iticiler cidden.
*
devamını gör...
ülkemizde dünya ortalamasının çok çok üzerinde olan ve sırf bu sebeple, dünya üzerinde hiç bir yerde eşi benzeri olmayan interaktif sözlük diye bir oluşumun ortaya çıkmasının en önemli nedenlerinden biri olan hastalık. * *
devamını gör...
yetenek işidir. aynı anda ve hatta aynı konuda hem savunup hem eleştiribiliyorsanız olmuştur.
mesela bir insan ülkücü olmasına rağmen medeni bir ayrılmayı savunabiliyorsa yahut da alparslan türkeşi bir islamcı kadar eleştirebiliyorsa takdir edilesidir.
ve bunu gerçekten inanıyormuşcasına en azından karşısındakine böyle olduğunu inandırabilirse ben bu adama saygı duyarım.
devamını gör...
bakınız bu başlığı açan ve aslinda tanım giren herkeste mevcut hastalık. ki ben bu tanimimla bu durumdan rahatsız olduğumu belirtip kendim icin ayni ispati yapmış bulundum. bu da böyle bir animdir.
devamını gör...
tam gaz devam edilmesi gereken durum ,yolun sonunda kendini bulucağına şüphe yok!
devamını gör...
sosyal medya ile hastalık haline gelmiş bi durumdur. herhangi bir yeterlilik düzeyi gözetmeksizin, hiç kimseyi beğenmeme herkes yamuk ben doğruyumculuk halidir. korkunç bir egoya sebep olmaktadır, yada karşılıklı olarak birbirini tetikliyor bilemedim.
devamını gör...
egosu yüksek kişi hareketidir.
kendine hiç bakmaz. belkide girmediği günah kalmamıştır. kul hakkına girer flört eder haram para yer harama girer vesaire ama eleştirmeye gelince mangalda kül bırakmaz.
oysaki açığa vurulsa kimlerin ne günahları vardır. o yüzden herkes kendine bakmalı.
ettiği tövbenin hakkını verip susmalıdır.elestırmeyi bırakıp bi müslüman gibi dua etmelidir.
devamını gör...
eleştirme ve tenkit gereklidir fakat ehline bırakıldığı sürece. adam ehil değilse, haşa, Allah'ı bile eleştirir, eleştiriyor. yahu tövbe haşa, sen denk misin be adam. bol tövbeli bol haşalı şeyler aklıma geliyor ama neyse, kendime zararım olur.
devamını gör...
yeni dünyanın can sıkıcı hastalığı, hastalar her şeyi eleştirirler, kendileri hariç.
devamını gör...
yağmur yağarken şemsiyenin altına girip yağmur yağıyorsa beni neden ıslatmıyor demektir.
devamını gör...
universitede beraber aynı evi paylaştığım en yakın arkadaşlarımdan birine göre benim sahip olduğum hastalık. bana abi sen aynı baykal gibisin demiştir.
devamını gör...
kişinin kendi iç dünyasındaki rahatsızlığını yansıtır. kişinin olgunluğuyla ters orantılır. genelde lise sıralarında filan başlar, 40 yaşlara doğru azalır.
devamını gör...
eleştirmekten bıkıp usanmayan hiç bir şeyi beğenmeyenlerin hastalığı. aslında bu tip insanların yapmaya çalıştığı -kimseyi beğenmeyenlerin yani- başkalarının değerini küçülterek kendisinin herkesten üstün olduğu duygusuna ulaşmaktır.
devamını gör...
bir araştırmaya göre karadeniz bölgesinde görülme olasılığı daha fazla olan hastalıktır.
devamını gör...
karadeniz bölgesinde görülme oranı yüksek olduğu * duyumunu aldığım bu rahatsızlık * * , sinsi bakışlar ile insan vücuduna nüfus eder. konuşamayınca ufak krizler görülür ve herşeye 'o ne be öyle!' şeklindeki yargısal ifadeler hastalığın zirvesidir. *
devamını gör...
madem bu kadar kesin bilgi oransal olarak karadenizdeki fazlalığı eleştiri hastalığının, size diyecek tek kelimelik itiraz hakkı verilmiş, karadenizliler çok iyi bilir o sihirli kelimeyi; afkur. ....deyiverin, sonra da dönün arkanızı gidin.

bi bakınız koyayım şuraya.

(bkz: afkur)
devamını gör...
genellikle bir bölgeye özgü değil de, her şeyi en iyi bildiğini iddia “kalın olarak iddia” eden insanlarda görülen bir hastalıkmış.

bak sen yav.
devamını gör...
eğer bir hastalıksa, benim bu insanlara karşı insiyatifim olacaktır...

aksi halde anlaşamıyorum. tabi anlaşamadığımı sadece ben biliyorum.
özellikle bir mekana gidilince yemeği beğenmeyen insanlarla bir daha dışarı çıkmamayı tercih ederim...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar