her şeyin daha kötüye gitmesi

tarihe dönüp baktığımızda her şey bir vakit kötüye gitmiştir. sonrasında ya toparlamış ya da toparlanıp yok olmuştur. belki de tefekkür ve tevekkül anlayışımızı kaybetmeye başlamamızdır böyle düşünmemizin sebebi.
devamını gör...
kur'an'da bildirilen şeytanları unutup, onların kurduğu düzene abdest aldırıp, namaz kıldırmamızdan ötürüdür.

akşam fox haberde izledim, tarım ürünleri satılmadığı için tarlada çürüyormuş. oysa aracı, aldığı ürünü tüketiciye 10 kat fiyat farkıyla satıyor.

ne yapıyor peki aracı?

üreticiye varıp diyor ki " coronavirüs salgınından ötürü halk iflas etti, pazarlar bomboş millette para yok, sen şu ürünü geçen yıl ki fiyattan ver"

aynı aracı tüketiciye de " üretici perişan, hastalıktan ötürü köylü tarlayı ekemiyor, işçi yok, mal yok, köylü, tezgahtaki bu ürünleri hatır için sattı bana, o da çok pahalı. onun için ben de zamlı satacağım?"

sonuç: üretici perişan, tüketici aç, aracı köşe. sen işin bu zulüm boyutunu sorgulamak yerine, adamların namazı ile, orucu ile, haccı ile uğraşırsan durum daha da kötüye gidecek. çünkü, Allah'ın men ettiği sistemde, doğru yola oturmuş zalimleri, şeytanları din kardeşin olarak görüyorsun. haydi geçmiş olsun!
devamını gör...
bunu medyayla bize düşündürüyorlar. hani çöl tozu geliyordu? yok çekirge istilası yok uzaylılar. psikolojiyle resmen oynadılar. kıyametin koptuğuna inandırmak için saçma dedikodular yaydılar ki dedikodu gerçekten daha inandırıcı gelir insanlara. Allaha inanmış insanların imanını sarsmak için ellerinden geleni yaptılar. olay parada değil para araç amaç imanımızı kaybettirmek. bu pimpirikli chpli tayfa yüzünden koronaya iman eder hale geldik. şu an o evde kal diyenler kuaförlerden çıkmıyor.

yapılması gereken tek birşey var. o da "sağduyulu ve aklıselim davranmak". tıpkı yaşlılarımızın yaptığı gibi.
devamını gör...
ümitsizliğe mahal vermeyelim inşaallah.

sivrisinek tantanasını kesse, balarısı demdemesini bozsa, sizin şevkiniz hiç bozulmasın, hiç teessüf etmeyiniz. zira, kâinatı nağamatıyla raksa getiren hakaikin esrarını ihtizaza veren musika-i ilâhiye hiç durmuyor; mütemadiyen güm güm eder...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar