rasulallah kokan tanelerden biridir elbet..

o koku bugün mardin semalarından ankara'da düzenlenen ak parti grup toplantısında salon aracıklarına ufaktan yayıldı desek çok abartmış olmayız.
rasulallah'ı siyasete karıştırmıyorum aksine rasulallah zaten bir siyasetçi ve bir devlet adamıydı.toplumsal barışı önemsediğini,ırkçılığa ve milliyetçiliğe karşı olduğunu '' siyahın beyaza üstün olmadığı gibi beyazında siyaha üstünlüğü yoktur'' şeklindeki güzel ifadeleri ile belirterek ırkçılığı ayaklar altına almış '' üstünlük takva dır '' şeklinde devam ederek bireye ne kadar önem verdiğini ve işin temasında amelin olduğunu insanlığa duyurmuştur.

--- alıntı ---

erdoğan'ın mardin'de söylediği "bizim karşımıza kimse kürt milliyetçiliğiyle türk milliyetçiliğiyle çıkmasın biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına almış bir iktidarız"

--- alıntı ---

klasik hükümetçi olmamakla birlikte bu ifadeleri takdir ile karşıladım.ak parti grup toplantısında yinelenen bu satırlar ciddi cesaret isteyen ve altyapı gerektiren ifadelerdi.böylesine birleştirici yaklaşımların toplumun geneline yayılması,aşılanması ve bir başbakan'ın ağzından çıkması bir çok taşın yerinden oytanıldığının ve daha da oynatılacağını göstermekteydi.şüphesiz en büyük darbeyi ırkçılığa dayalı siyaset güdenler alacaktır.ve tabi kardeş kavgasından nemalananlar.* *
devamını gör...
bu ifadenin orjinalini hz. muhammed (s.a.v.) kullanmıştır. bu kalıbı sonra rte kullandı demek ki -haşa- peygamberliğe özeniyor.

bu yorumu bekliyorum. cemaatçilerin şimdiye bu yorumu yaymaları gerekirdi. hayret, eski formlarında değiller artık.
devamını gör...
milliyetçilik, ırkçılık ve vatanseverlik kavramlarını doğru bilmemekten doğan kavram karmaşası bizi gereksiz bir çatışmaya sürüklüyor.

islam'ın ayaklar altına aldığı milliyetçilik; ırkçılıktır.
bazı kesimlerin milliyetçiyiz dediği şey de ırkçılıktır.

-erdoğan biz milliyetçiliği ayaklar altına aldık derken ırkçılığı ayaklar altına aldığını söylüyor.
-erdoğan milliyetçilikse en iyi milliyetçi biziz derken vatanseverlikten, milli projelerden bahsediyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar