hesap makinesi

1. (Tematik)
hesap işŸlemlerini hızla yapmaya yarayan alet. örneğŸin 236558665 ile 56451654 sayısının çarpma işŸlemini yazarak çözmeye kalksanız; en az 15 dakikanızı alacakkken bu makine sayesinde 1 dakika bile sürmez bu zaman. özellikle muhasebecilerin tuşŸlarını eskittiğŸi bu alet eskiden oda şŸeklindeyken şŸimdilerde saatlere konacak kadar küçülmüşŸ ve işŸlevleri çok fazla hale gelmişŸtir.
devamını gör...
4. (Tematik)
çalışma prensibi bir nevi bilgisayara benzer. önceleri dört işlemin yapımını kolaylaştırmak için tasarlanmışken, günümüzde çığrından çıkmış bir alettir. fizik, matematik gibi dallarda öğrenim gören öğrencilerin kalem gibi vazgeçilmez bir okul aracı haline almıştır.

(bkz: abaküs)
devamını gör...
6. (Tematik)
hesap işlerini bir hayli kolaylaştırırken, insan beynini tembelleştiren elektronik buluş. yaygın ilk nesil mekanik hesap makinası facit, bu makinenin atası olarak kabul edilebilir.
devamını gör...
10. (Tematik)
1 8 6 6 3 6 6 asker dünyanın üzerinde 2 kez zıplarsa ne olur sonucunu verebilecek tek cihazdır.**
edit: tersten bakılması lazım yazmadım zeki ihl'liler anlar diye ama *
devamını gör...
14. (Tematik)
ilkokulda bazı öğrencilerin kopya çekmek için sınava getirdiği araç. hayır merak ediyorum tek işi sadece hesap yapmak olan bu makineden ne medet beklersiniz a sevgili öğrenciler...
devamını gör...
17. (Tematik)
bazen benden akıllı olduklarını düşündüğüm hesaplama aygıtları. bak düşün ben daha üzerindeki çoğu düğmenin ne işe yaradığını bilmiyorum o bir de bunları kullanıp işlem yapıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar