hevesi kaçmak

oynariz ya diye hevesle neseyle sisirilen balonun cocugun yüzünde patlamasi gibidir. devaminda susmak kabuguna ilerlemek dizleri icine cekip oylece kukumav kusu gibi oturmak bedava.
devamını gör...
bazen şöyle bir şey;

“elimi tutuyorlar ayağımı
yetişemiyorum ardından
hevesim olsa param olmuyor
param olsa hevesim

yaptıklarını affettim
seninle gelemeyeceğim
beni koyup koyup gitme
ne olursun...”
devamını gör...
hele ki o hevesi kaçırtan kendine yakın gördüğün biriyse hiç bir şey yapası gelmiyor insanın.

it kopuğun dediğini , yaptığını görmezden gelebiliyorsun bir şekilde tolere edebiliyorsun da benim dediğin insan yapıyorsa ört ki ölem.
devamını gör...
heyecanın havasının kaçması, balonun sönmesi gibidir. koşar adım giderken yolun bitmesidir, ufkun daralmasıdır. kollar yana düşer, yürek burkulur... ne niyet kalır ne mecal.... *
devamını gör...
genelde bazı kalpsizlerin sebep olduğu durum. siz binbir emekle gecenizi gündüzünüze katıp birşeyler yapmışsınızdır birileri gelip yaptığınız o güzel şeyi gaddarca yıkar halbuki takdir etmek eksik yanları varken teşvik etmektir beklenen arzulanan.
devamını gör...
genellikle kendiliğinden olan bir durum değildir. bir başkası tarafından çoğunlukla istemli oluşturulan durumdur. kötü bir durumdur. kimi zaman daha büyük bir hırsa dönüşür, kimi zaman boşluğa...
devamını gör...
"gazı kaçmak" gibidir, o basınç, o nabız,hepsi gitmiştir. gazı kaçmış kolaya yada biraya döner insan. ya düşürülmüşsünüzdür yada çalkalanmışsınızdır açılmadan.
devamını gör...
emek verdiğiniz uğraştığınız vakit ayırdığınız şeyler sonucu kendini bilmez hadsiz ve taraflı davranan insanlar sonucunda başınıza gelebilir. sonra verdiğiniz emeğe vakte acırsınız. üzüldüğünüz ve kırıldığınızla kalırsınız. bir süre sonra da sallar geçersiniz. sonra da ne o heves ne de istek zor gelir bir daha yerine.
devamını gör...
sondan iki önceki tanım da benimmiş, tarihine baktım da demek altı ay önce de aynı başlıktaymışım... durakları oluyor insanın hayatta, değişkenin sadece zaman olduğu gerçeği bizi terkisine attığı gibi taşıyor ve aynı duraklarda indiriyor...

hala daha iyi bir tanımım yok... "lambada titreyen alev üşüyor" diyeyim, keseyim...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar