hevsel bahçeleri

diyarbakırın simgesi yeşil alandır. yüzlerce dönümlük arazi maal-esef esrar ekimi bahane edilerek hükümet tarafından beton ve ranta peşkeş çekilmeye çalışılmaktadır. diyarbakır için o kadar önemlidirki yüzlerce türküye, hikaye ve destanlara konu olmuştur. ne yazıkki buradan bir taksim olayları çıkmamıştır. bunuda kürt duyarlılığına vermek lazım. nelerine lazım hemen terörist ilan edilebilirler.

google görsellere bakınız:
https://www.google.com.tr/s...
devamını gör...
rivayet o dur ki, atatürk'ün sevdiceği imiş hevsel hanım, bir gün hevsel hanım'a, balkondan dışarıya bakarken, gözünün görebildiği her yer senindir demiş, ona olan aşkının nişanesi olarak. ve hevsel hanım'da maşallah çok uzak görüşlüymüş bir dürbün misali, gördüğü her yer onun olmuş, ve bahçelere adını vermişler tabi...

ne güzel yaf!

intro bahçeleri diye bir bahçelerim olaydı iyiydi, eşime açık mektup, bağa gel bostana gel vay vay vay vayaesahghaha.
devamını gör...
diyarbakır'ın yeşil yüzü diyebiliriz bu bahçeler için. ilin tüm sebze ihtiyacını bu bahçeler karşılıyor ve 180'den fazla canlı türü olduğu söyleniyor. bahçelere girilmiyor ama tepeden izlemek mümkün. bahçeleri alabildiğince gören çay bahçeleri var sıra sıra dizilmiş. fiyatlar da uygun. koskoca bardakta servis edilen reyhan şerbetine 5 tl ödeyince yaşadığım şaşkınlık ve saçmalamanın tarifi imkansız mesela.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar