heyecandan uyuyamamak

össye ilk girdiğimde başıma gelen...

anasını satayım, ciddi ciddi uyuyamadım...

neyin heyecanıysa...

alt tarafı üniversite sınavı...

kazanamadım tabi ki...
devamını gör...
kafası karışk bünye olayı..
ilginc bir mekanizma. misal yorgunken uyuyorsun cok yorgunken uyuyamıyorsun.

uyku saati mi gönül yarası mı belli degil..
devamını gör...
ertesi günün nasıl geçeceğini bilmemekten kaynaklıdır. yarın ilk staj günü ve ben meraktan uyuyamıyorum ilk kez bir derse gireceğim öğrencilik dışında artık oradaki kuzucuklar seni öğretmeni gibi görecekler. arkadaşlarım fotoğraf atıyorlar onlara resim çizmişler falan kalpler koymuşlar falan çok güzel şeyler vardı. bir yola çıktık Allah utandırmasın bizleri hayırlı öğretmenler olalım.
devamını gör...
mutluluktandir esasinda. battaniyeyi cekersin kollari uzerine korsun tavana bakar gereksizce siritirsin. dön sekil degistir bi de bu tarafa dön yok.. o an a kavusmak icin geçen her saniye gecmemeye direnir gibi oluyor.
devamını gör...
bunu yaşayan kişi kendini bildiği için ayarlamaya çalışır bir süre sonra. mesela bir sonraki günün heyecanından dolayı muhtemel uykusuzluk çekeceğim gün sabah erken uyanmaya ya daa o gün kendimi yorup erkenden uykumu getirmeye çalışırım yoksa olmuyor istersen 2 saat sabit dur. beyin çalışıyor da çalışıyor. aslında seviyorum bu heyecan etkilerini bende yemek yiyememe de oluyor mesela istersem saatlerce lokma yememiş olayım o anlarda mide de bi isteksizlik doygunluk hali. o gün bomboş geçiyor. perhiz gibi.
devamını gör...
jinekoloji stajının sözlü sınavı gibi bir travma üzerine 36 saatten fazla süredir uykusuz olmama rağmen hâlâ yatağın içinde kıpır kıpır olmama neden olan duruuum. mütişella bir sempatik sinir sistem deşarjı yaparak adrenalin noradrenalin kokteyli yapıp karıştırır insanın kanına.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar