hiç bitmeyecek sanılan şeyler

(bkz: sevgi)

ciddi anlamda.. birini severken mesela.. hic bitmeyecek gibi severiz.. dostluk da olabilir bu karşı cinse olan sevgi de.. hic bitmeyecek gibi bağlanırız, hayatımızı o bitmeyecek dediğimiz sevgiye adarız, ona gore planlar yaparız.. yani hayatımıza o bitmeyecek sandığımız sevdamız için yön veririz.. ama her güzel şey gibi bu da biter.. ve en acısı da biten bu sevgi güzelliğiyle kalmaz hicbir zaman.. hep en kötü haliyle anılır.. hatıralar, planlar da bir o kadar kötü bir fikir olarak kalır..
devamını gör...
sıkıntılar, hüzünler hiç bitmez sanırız; lâkin bitmeyecek, halledilmeyecek hiçbir şey yoktur, Allah büyüktür, kim bilir daha neler göreceğizdir...
devamını gör...
ayrılık acısı bitmeyecekmiş gibi gelebilir. belki de gerçekte gibisi fazladır. -miş eki bile fazla olabilir. sadece yaşanır. bitmeyecekmiş gibi gelen şeylerden sonra yaşanır. mutluluktan sonra yaşanır. mutsuzluktan sonra da olabilir.
asla bitecekmiş gidecekmiş gibi gelmez ayrılık acısı. yatiya kalır, yatırmaz. uyuyakalir, uyutmaz. ilacı yoktur, hekimi yoktur, çaresi yoktur, sığınacak tektir, birdir.
devamını gör...
normalde siyasete bu kadar kafa yormam. hatta bu kadarı geçtim hiç yormazdım.
ama iş siyaseti geçeli çok oldu. ülke bildiğin afrika kabileleri gibi oldu. büyük bir kısımın tamamen kör olduğunu ve kafatasının içinde başka bir organ olduğunu düşünüyorum. bunu aşağılama gibi de görmüyorum.
yani siyaseti meslek olanlar illa iyi ya da kötü şeyler yapacaklar. salt kötü şeyler de yapacaklar. ama benim tahammülümü bitiren halkın bu zihniyeti benimsemesi. onla yatıp onla kalkması.
taban düzgün olmadıkça o tünelin ucunda ışık falan olmayacak.
türk halkındaki bu cahil zihniyetin çoğunlukta olması maalesef ki hiç bitmeyecek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar