ya zekidir ya da kopyacıdır.

millet inekler gibi çalışırken o hiç çalışmaz. sınavına girer ve gereğini yapar. en az 85 alarak sınavdan geçer.

ayrıca ;

(bkz: vkyb)*
devamını gör...
zayıf not alan öğrencilerin en gıcık olduğu öğrenci tipidir.
devamını gör...
benim. 16 senelik öğrencilik hayatımda hiç bir sınava çalışmadım. notlarımın hepsi geçti-kaldı arasında ki o tire işaretinin tam ortasında idi.
yüksek not alınmaz, kazanılır. düşük not kimseye nasib olmaz.
devamını gör...
üniversitedeki sınıf arkadaşımdır. dünya güzeli bir kızdı ve bütün seneyi erkek arkadaşıyla gezme tozmada geçirirdi sonra sınavdan 2 gün önce çalışıp *, sınavdan 70-80 alıp çıkardı hatun*.. sonra mezun olur olmaz formasyon alıp kpss'ye girdi (öğretmenlik) ve ilk girişinde 90 küsür puanı kapıp birkaç ay içinde ankarada istediği kadroyu aldı. Allah verdi mi veriyor arkadaş..
devamını gör...
aslında ben çok zekiyim demeye getiren kişilerdir. tarafımca her daim iticisiniz...

not: problem bunu sürekli dile getirmeleridir yani;" hiç çalışmadım ben, hiç çalışmadım ki, hiç çalışmamama rağmen 80 aldım, hiç çalışmadım ama geçtim arkadaşım çok çalıştı ama o da anca geçti" itici olan budur.
devamını gör...
her sınıfta illa ki vardır bu tip öğrenciler,bizim bölümde da var bir arkadaş aynı bu şekil hatta daha üst leveli. adam sınav öncesi az biraz baktığı sınavdan 86 almıştı ben o kadar çalışmıştım 84 almıştım kaç aldın diye sordu bana sonra kendi notunu söyledi bir gülüş attı karşımda bende dıştan helal be dedim ama içimden günaha girdim üzgünüm,kabul etmek gerekirse aslında çok sinir bozucu bir durum.
devamını gör...
sabahlara kadar çalışırlar ama size belli etmezler.
zekiyim ayağına yatıp sizi kandırıyorlar, kanmayın...
devamını gör...
bunun kardeşi de kendisi calismayip arkadaşından dinleyen ve arkadaşından yüksek not almadir..* *
devamını gör...
aha vallahi yeminle ben. bizim sınıfın ön sırasında not tutmaktan beyinleri yanan sığırlarına da acayip koyuyor bu affedersiniz. geçen mesela temel hukuk sınavına kitap açmadan girdim. öndeki kızların hepsinin notu 75 civarı. ben ise 70 aldım. "2 hafta boyunca 5 puan için mi çalıştılar şimdi?" diye sorası, gülesi geliyor insanın efem.
devamını gör...
Allah'ın bir lütfuna mazhar olmuştur. nasıl tilki, aslan geçimi için didinip durmasına rağmen kendine yetecek kadar beşini ancak temin eder de bir balık yahut bir bebeğin ağzına kadar yemeği gelirse, bu adamların da dimağına hazır geliyor. üç beş çalışıyorlar, tak orası çıkıyor ya da ne bileyim oluyor işte bir şekilde...
devamını gör...
çok eksilenen bir yazar olmayıp bu başlıkta bu eksikliği telafi etmek istiyorum.*

nursel vardı sınavdan 10 gün önce çalışma kağıtları hazırlar çalışmaya başlardı. ben de coğrafya hocası nuray hocanın bir sözü vardı onu tutardım. hafızam iyi değil artık sözü tam hatırlamıyorum ama kendimizi kısıtlamamız sürekli ders çalışıp sosyal hayattan soyutlanmamızı öğütlerdi. gezmeye de gidin, tv de izleyin ders de çalışın derdi. tabi ben bu nasihatı gece yarılarına kadar tv izleyip tam da uykuya geçme üzeri biraz çalışıp uyuyakalmak olarak uygulardım. aklımda nerden kaldıysa da uyku halinde öğrenilen bilgiler daha kalıcı olur bilgisini de sonuna kadar sömürerek hem de. neyse nursel canım günlerce çalışır ben de ona sınav öncesi bana da yardım et diye başının etini yerdim. sınav olurdu nursel o kadar dürtmeme rağmen yardım etmezdi ve sınav sonrası çemkirmelerime maruz kalırdı kuzum. derken sınav sonuçları okunurdu ve çemkirme sırası nursel'e geçerdi. ben ipler miydim peki yoo tabi ki. kızı bir de küçümserdim o kadar çalışıyo bi de düşük not alıyo diye. evet bitti şimdi eksileyebilirsiniz..*


devamını gör...
zeka bizim elimizde olan bisey degilse calismadan yüksek not almakla övünmek aptalcadir...
devamını gör...
bunlardan biri de benim. özellikle ilköğretim, lise zamanları hep böyle olmuştur. çok çalışma bünyeme ters. üniversite de çok fazla çalışmadan işimi gördüm. millet 7-8 saat çalışırken 4 saate kadar dayanabilen bir bünyem var. bir kaç ders için 5-6 saatleri zorluyordum. tabi bu dediğimi sınavlara 1 hafta kala gerçekleştiriyorum. bu zamanlar haricinde dersle alakalı hiç birşey yapmıyordum. şimdi öğrencilik zamanları geride kaldı ama hala sınavlara girmeye devam ediyoruz.
devamını gör...
çalışmıştır o, çalışmamış olsa hiç yüksek not alabilir mi? sizi kandırıyordur, hele lise öğrencisiyse yüzde bin beş yüz kandırıyordur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar