ben olabilirdim, şu anda fetö'ye lanet okumada rekoru kimselere vermeyen anam ve babam olmasaydı bu kişi ben olabilirdim. cemaat evini yalnız bir (1) gece tecrübe ettim, yurtlarında 3 bilemedin 5 gece kalmışımdır. 1 sene de dershanelerine gittim. üniversite'de bizim arabaya doluşan rehber öğretmen ve aynı okulu kazanan öğrencilere rağmen onların evinde/yurdunda kalmam dayatılırsa okulu bırakacağımı çok net açıkladım. açıkladım da asilik ile hayatımı kurtardım. 17 yaşımda ben, beni şuraya göndermeyin bunların eğitimle falan alakası yok, militan yetiştiriyorlar derken de asi ve dik kafalı evlat idim, yanılan ve ülkeyi felakete sürükleyen onlardı. şimdi gene erk sahibinin haksızlıklarına susmadığım için asi, dik kafalı, terörist benim. 2003 de yedikleri naneleri 2015 de ay yanıldık cümlesiyle temize çeken anam-babam bakalım bugün yedikleri nanelere ne zaman uyanacaklar ve daha önemlisi bakalım hangi su yıkayacak ellerini?
devamını gör...
aile üyelerinin, yetiştiği çevredeki insanların cemaat ve türevleri ile alakası olmamıştır. cemaatler dibe çöktüktüklerinde ne oldukları ortaya çıkınca insan haline şükrediyor. maddi sıkıntılarından dolayı çocuklarına bakamayan ailelerin çocuklarını ayrı tutuyorum ama bile isteye hiçbir aile çocuğunu böyle oluşumlara bulaştırmamalı.

böyle oluşumların zaten iyi niyetle alakası yok. bunlar sırf sen namaz kılmıyorsun/sakalın yok bizden değilsin diye insanları ayıranlar, kendilerinden olmayanların haklarını yiyenler hatta başka insanların canlarını alanlar. ister x, ister y, ister z olsun.
devamını gör...
10 yıllık aileden ayrı eğitim hayatımda bu vatan sathında görmediğim, bilmediğim oluşum kalmadı herhalde. nasıl başarıyorsunuz olm, zengin falan mısınız yoksa...
devamını gör...
aferindir, tebriklerdir, müthiştir vs. fakat bir de şunları soralım.

1 - cemaatlerin kaç tanesini tanıyorsunuz da peşin hükümlü bir şekilde hepsini çöpe atabiliyorsunuz? fetö kendini belli etmeseydi muhtemelen cemaatlere bu kadar karşı olmayacaktınız.
2 - eğer aileniz cemaate yakın olsaydı, mesela cemaatin içinde birisi olsaydı, yine durumunuz aynı olacak mıydı? ne ile övünüyorsunuz?
3 - eğer cemaatlerle hiçbir alakanız olmadıysa onların kötü olduğunu nereden biliyorsunuz? her duyduğuna inanmamak, suizan etmemek islam'ın esaslı bir düsturu değil mi?
4 - cemaatlerin içindeki insanların hepsinin aynı fikirde olduğunu, aklını kullanmadığını mı sanıyorsunuz?

ayrıca bu cemaatlerin içinde öyle insanlar var ki biraz sahip olduğum dini hassasiyetin* 10 katı kadar hassasiyete sahip. ömürleri insanlara yardım etmekle geçiyor. siz bu insanları kötü olmakla yaftalıyorsunuz. müslüman fetö gibilerine karşı uyanık olur fakat bunu herkesi ve her şeyi aynı kefeye koyarak yapmaz. iftira diye bir şey var unutmayın. milyonlarca kişi hakkında hiç çekinmeden atıp tutmak iyi bir şey değildir.
devamını gör...
cemaat deyince aklımıza doğrudan fetönün öğrenci evleri geliyor ve insanlar haklı olarak bundan uzak olmanın mükemmelliği üzerine düşünmeye başlıyor. lakin cemaat-tarikat denilen grupların hepsi kötü değildir hatta insana belli disiplinler kazandırdığı da bir gerçektir. bu kadar korkulacak ya da uzak durulması gereken yerler değildir. ehli sünnete aykırı davranmadıkları sürece hepsi aslında birer kazançtır.

mevlana hz., şeyh edebali hz. aziz mahmud hüdai hz. dergahlarında yaşamış insanlara büyük katkılar sağlamışlardır. sayelerinde dünya üzerinde çok değerli işler yapılmıştır. şeyh edebali olmasaydı osmanlı devleti moğollardan daha gaddar da olabilirdi. bu devlet terbiyesini osmanlıya katan şeyh edebali'dir. muhtemelen günümüz türkiye'sinde yaşamış olsaydı tü kaka diyeceklerdi bu zatlara.

önyargılarımızdan ne zaman kurtuluruz bilinmez ama doğru ile yanlışı ayırabildiğimiz zaman gittiğimiz mekanları nihayetinde biz kendimiz seçmekteyiz. temel dini bilgilerimiz bile inanılmaz derecede eksik veya yanlışlardan oluşmaktayken yanlışa düşmenin ne demek olduğunu fetönün evlerine gidenlerin neye dönüştüğünü görerek tecrübe ettik. zamanında onların ne mal olduğunu bilenler zaten onlardan uzak durdular. itikadi yanlışlarını göre göre bir yerde durmaya devam edemezsiniz.

akıllı olursanız en azından doğruyu yanlışı ayırabilirseniz nerelere gidip nerelerde konaklayacağınızı gayet iyi bilirsiniz.
devamını gör...
babamın kırmızı çizgilerinin bir sonucu olarak, benimdir. şimdi ise ne kadar doğru bir karar olduğunu çok daha iyi anlıyorum. hangi cemaat olursa olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar