hiçbir cemaate mensup olmayan yazarlar

"şŸu" cu "bu" cu olmadan da hayatını idame ettirebilen, Allah yoluna hizmet eden herkesi saygıyla karşŸılayan yazarlardır.
devamını gör...
kendi bilir ama işi zordur. şu da var ki; günümüzdeki birçok cemaatliden kolaydır işi.
devamını gör...
başkalarının herhangi bir cemaatin mensubu olmasına karşı olmamakla beraber, cemaat, cemiyet, vakıf, parti v.s. konusunda yeterince izlenim edinmiş, buralarda dönen haksızlıklar, samimiyetsizlikler karşısında cemaate mensup olmamayı tercih etmiş kişi olması muhtemeldir.

daha üst pencereden bakılırsa, cemaatler üstü anlayışa sahip, ''müslüman cemaati'', ''ümmet'' e mensubiyeti yeğlemiş yazardır.
zira kitap vardır, sünnet vardır...günümüz cemaatlerinin *samimiyetsiz ilişkilerinden uzak durmayı daha daha üst cemaatin; müslüman kimliğinin içerisinde bulunmayı tercih eder...

aklı vardır, fikri vardır, kendisi düşünebilir, ibadetlerini yerine getirebilir, Allah'tan başka tapacak kimse olmadığının farkındadır..
şuuru yerindedir..

istisnai durumlar olabilir; Allah rızasını gözeten, ''samimi'' cemaatler olabilir..kastedilen bu değildir...
samimiyettten uzak, ''sürüye tabi olabilme'' mottosuna sahip olan cemaatlerden kendini uzak tutan yazardır...
devamını gör...
hiçbir cemaatten olmayıp, her cemaatten olma olayıda vardır, duruma göre cemaate girilir çıkılır.

+abi nurcu yurdunda maklube, çiğköfte, matematik dersi falan.
-ohoo çiköfte bahane, fetullah hoca şahane yürüyün lan. (dalga dalga)

+hacı agd'nin hazırladığı bi fetih kutlaması var.
-iyi güzel fetih bu tüm müslümanlara hitap ediyo.
(akabinde erbakan hoca çıkar, okey işareti yapar. bilmem kaç yüz kişinin içinde oturmak zor olduğundan okeye başlanılır.)
-islam için çalışacağıma, sp'yi iktidar yapacağıma...
(cemaat>topluluk>milli görüş topluluğu)

hizbullah'a selam direnişe devam, durmak yok yola devam....
devamını gör...
hiçbir cemaate bağlanmamak kendini harcamaktır.

deryada bir katre olmayı reddedip çölde buhar olmaktır.

beri gel, o'nun ümmetinden ol !
devamını gör...
sadece kendinden sorumludurlar. yok seyhiymis yok falancasiymis... hesap vermek zorunda olduklari tek kisinin Allah oldugunu bilenlerdir. kafalari rahattir. ben gibilerdir kisacasi.
devamını gör...
günümüz manasıyla cemaat modern bir kavram olduğu üzere modern olmayan modernist de olmayan yazardır. cemaatler ne zaman peyda oldu haberin var mı senin?
devamını gör...
her hal ü karda, şayet iki lafı bir araya getirebiliyorsa eğer fetullah hoca efendinin nevi şahsına münhasır cemaati, yani gülen hareketi tarafından kendisinden istifade edilecek yazardır ki yapıp ettikleri yine onların hanesine yazılır, kendine değil. mesela mehmet altan, altan tan vs ilk aklıma gelenler, cemaatle alakaları yok ama yaptıkları işle cemaatin entelektüel gediğini kapatıyorlar. mensup olmasalar da olur.
devamını gör...
birey olmakla övünen sosyolojinin modern dediği ucubelerdir.
devamını gör...
müslümanlık kavramının ileride cemaat adları şeklinde vuku bulacağından korkan; müslümanlar eşittir cemaatler diye bir kural çıkmasına engel olmaya çalışan yazardır ayrıca.
devamını gör...
lafım cemaatlerden ayrı olan ama cemaatleri bilip onları kötüleme derdinde olmayan fakat cemaatsizliği seçmişlere değil...
lafım cemaatlere hiç girmemiş ( belki de o olgunluğa erişememiş, ki cemaat dediğin şey kahvede ki okey ve kağıt oynayan ahali değildir) o birlikteliğin, o birbirine saygı, sevgi ve kardeşlik hissiyatıyla bağlı insanların ve en başta ki cemaat olmayla Allah ın gönüllere indirdiği tadı hiç tadamayan cemaatsizliği bir onur sayanlara..

şunu da belirtiyorum; cemaat adı altında tamamen çıkar ve insanları kullanma amaçlı,bir sürü saçmalığın döndüğü, Allah rızası dışında ki oluşumlar cemaat değil çetedir, sömürü grubudur vs vs..

takım tutarken takımdaşlarla övünmek problem değil, arabalardan bir kaçına hayran olup, onları senin gibi sevenlerle savunmak sorun değil, markalardan bahsedip bir sürü lafını etmek problem değil.. vs vs vs.. yani günümüz dünyasında zevk ve eğlence veren şeylerin aynı beğeni paydalarında birleştiğiniz insanlarla; aynı amaç uğruna, aynı eylemlerde bulunarak ufak cemaatler oluşturmak sizi rahatsız etmiyor.. fakat mevzu bahis din olunca aman ben taraf olmam kibri neden ?

velhasılı kelam hocam cemaatler Allah a giden kapılardır.ahlaksızlığın gitgide tavan yaptığı bu zamanda mücadeleyi tek başına vermek çok zordur.cemaatler farz ve sünneti hep beraber bilinciyle insanı heves ve iştahla icra etmeye yönlendirirler. ve her cemaatin rengi huyu suyu farklıdır ama yol aynıdır. sen kendini yakın gördüğüne girersin ya da girmezsin. ha girmesende birşey olmaz tek başına ne kadar yaşayabilirsen yaşarsın, buna herkes saygı duymak zorundadır ama kalkıpta çamur atma canım kardeşim..
devamını gör...
kendi kendine birey olabildiğinin farkına varabilmiş yazarlardır. dinini de siyasi sosyal hayatını da kendi kararları ve inançları doğrultusunda yaşamanın doğruluğuna inanırlar. şuncu buncu alkışcı olmadan da gerçek bir müslüman ve doğru bir insan olunabileceğinin farkındadırlar. duasını eder, Allah'a sığınır ,sonrasını tevekkül ederler. kanımca en doğrusunu yaparlar. bravö
devamını gör...
sürü psikolojisinden kurtulanların sürüsü olması muhtemeldir,aman diyelim,birisi ''bu bendendir'' demeden cennete giremeyeceğini zannedenler,kuran-ı kerim'i tek başına okuyup anlamlandıramayacağını düşünenler arasında fazla bulunmamalıdır,zira ey cemaatçiler size göre onlar* anlar sen onların ağzına bakarsan söylediklerinden anlam çıkarabilirsin,arapça oku kutsalını anlamasan da hatim etmiş sayılırsın,''akletmiyor musunuz'' ''hala düşünmüyor musunuz'' gibi ayetleri sen okuma ama başkalarının ağzından duyunca iman et,cennete girmede de sen liderinin sorumluluğu altında olduğun için ''ama ben bilmiyordum'' diyebilesin fakat orada ''akletmiyor musunuz'' dendiğinde ne dersin onu da rab bilir.
devamını gör...
sürü psikolojisinden kurtulanların sürüsü olması muhtemeldir,aman diyelim,birisi ''bu bendendir'' demeden cennete giremeyeceğini zannedenler,kuran-ı kerim'i tek başına okuyup anlamlandıramayacağını düşünenler arasında fazla bulunmamalıdır,zira onlar anlar sen onların ağzına bakarsan söylediklerinden anlam çıkarabilirsin,arapça oku kutsalını anlamasan da hatim etmiş sayılırsın,''akletmiyor musunuz'' ''hala düşünmüyor musunuz'' gibi ayetleri sen okuma ama başkalarının ağzından duyunca iman et,cennette de sen liderinin sorumluluğu altında olduğun için ''ama ben bilmiyordum'' diyebilesin fakat orada ''akletmiyor musunuz'' dendiğinde ne dersin onu da rab bilir.
devamını gör...
sürü psikolojisinden kurtulmuş, sürü olmamış insan evladıdır.ehl-i cemaat ille de bu tip insan evlatlarını cemaat kümesine dahil edebilmek için gayret etmektedir.hatta cemaat dışında kalmayı tercih edenleri de dışlamaktadır.hele cemaat ehli olmayıp beş vakit namaz kılan bir insan evladı görülsün, zinhar sorunludur, böyle bir canlı olamaz kafasıyla bakılmaktadır.
hele ehl-i dünya diye sınıflandırılmış biri, cemate girsin, "aha da biri daha müslüman oldu" naraları atılmaktadır.

canım benim, istediğin gibi cemaatleş...

istediğin kadar çoğal...

istediğin yerde okul aç, açları doyur,allah ın adını yay...

sana hiç bir şey demiyorum...


Allah yolunu izini açık etsin...

ama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bana ideoloji ihraç etme...

hayatıma karışma...

ne olur ki kısakan, aşşağılayıcı, yargılayıcı gözlerle bakma...

teslimiyetmiş...allah a teslim olmuşum, sen kimsin?

muhammed e ümmet olmak için savaşıyorum...sen kimsin?cemaat ne?

vız gelir tırıs gider...
devamını gör...
peregrin took: peki kimden yanasın?

ağaçsakal: yan mı? ben kimseden yana değilim zira kimse benden yana değil, minik ork. artık kimse ormanlarla ilgilenmiyor. ateşle yaklaşırlar, baltayla gelirler, kemirirler, ısırırlar, kırarlar, yakarlar... ziyancılar, gaspçılar, kahrolsunlar!

(yüzüklerin efendisi-iki kule'den)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar