o insanı ister sev ister sevme, hatta o insan isterse çokomelli olsun iftiradır ve çok büyük vebaldir. bu çirkin dedikodulardan yıkılan yuvalar, ortada bırakılan çocuklar ve hatta öldürülen bir sürü kadın var.
devamını gör...
islam açısından, bu rezil dedikoducunun şahitliğinin ebediyen kabul edilmemesi sonucunu doğurur. artık sözüne itibar edilmez, adam yerine konulmaz.
devamını gör...
aciz,kılıksız,kişiliksiz insan indikatörü davranış.

günümüzde örgütlü cehaletin toplumda baskın hale gelip,insan suretinde gezen hayvanat sayısında patlama olduğundan elinizi sallasanız bunlardan birine çarpıyor.

kendinde olmayanı başka yerde arayan bu kansızların sığındığı en tehlikeli yalan da "milleti,ümmeti,toplumu korumak vs." oluyor.

unutmayın ki kabuğuna ne kadar okuyup üfleseniz de hamam böceği hamam böceğidir çiyan çiyandır.

başkalarına özel hayatından vurmaya çalışan böylesi haşereyi,arkasına saklandığı kabuğun kutsiyetine bakmaksızın ezin.

dünyamızın oksijeni sınırlı,israf olmasın.
devamını gör...
sorsan cahil biziz ama ekşi’de bir dedikoduyu kökenini doğruluğunu hiç sorgulamadan kabul edip yorum yapan bir sürü güyaaa eğitimli beyaz semerli görüyoruz.

gerçekten çok enteresan.

tanım: onun bunun çocukluğudur.
devamını gör...
ulan onca insana defaatle iftiralar atıldı, feto sıfatını takmadık insan bırakılmadı, haysiyet, karakter bırakılmadı onlarca kişilik heba edildi ve kimse burada sorgulamadı. acaba yapmamış olabilir mi denmedi. şimdi hepsi birer birer unutuldu ama şimdi çıkıp karakterinden şüphe ettiğim bir adamın hakkında din iman kasılmış. Allah kitap denmiş. bu Allah nasıl bir varlıksa sadece senin basına bir şey gelince ya da yakınına tarafını tuttuğuna falan akla geliyor. değişik bir varlık cidden.

not: bu yazılanlarda yukarıda yazan arkadaşlar kaatedilmedi. herkes kendini bilir zaten. ancak sunu hatırlatmakta fayda var ki Allah kitap diye konuşuyorsanız en azından o konularda cidden samimi olmanızı salık veririm. yoksa kimse sizi itibara almaz tıpkı bugün çalışan binlerce diyanet çalışanı gibi.
devamını gör...
yad etme amacı gütmeksizin; konuşulan ortamda bulunmayan kişileri konuşmanın konusu olarak ortama dahil etmek hakikatten de çok çabuk sıkılmama sebep oluyor. falancanın bilmemnesi hakkında, bilmemkimin naptığıyla ilgili konuşmalara tahammül edebilme sürem on dakikadan uzun değil.

namus nedir ki? herkesin kafasında net bir anlam ifade etmeyen soyut konular hakkında konuşurken lütfen önce o soyut kavramın sizin aklınızdaki tanımlamasını yapınız. böylece, başkalarında başka anlamlara gelebilecek cümleler kurmamış olabilirsiniz. ya da bir miktar daha anlaşılır olursunuz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar