hiçbir insanın normal olmaması

#özgürler 

tanıdıkça fark edilen olay. öyle mutluluk duyuyorum ki anlatamam sözlük. herkesin garip huyları, alışkanlıkları, özellikleri var. iyi ki! ya yalnızca ben anormal olsaydım?
devamını gör...
normallik de değişken bir durum be.

bana göre normal olan başkasına göre anormal, başkasına göre normal olan bana göre anormal olabilir. * hepimiz birbirimizin bir yönden anormali olabiliriz.

ilginç şeyler bunlar tabii.
devamını gör...
bipimsel olarak da doğru olan gerçeklik. bir araştırma okumuştum yıllar evvel. bir insanın normal sayılabilmesi için 10-15 kriter var. ve kimse atıyorum 15 kriterse bu kriterlerin tamamından geçemiyor. hatta eğer tamamından geçerse anormal oluyor. zaten geçen de yok. insanız yani bu normal bir durum. korkularımız, kaygılarımız, streslerimiz, takıntılarımız ve bunun gibi daha bir ton olumsuz yanlarımız var.
devamını gör...
normal insan nedir?
masa, sandalye, duvar vb şeylere benzerlik gösteren insana mı normal diyorsunuz?
normal insan aslında duygusunu belli eden insandır duygusuz gibi davranan insan zaten numara yapıyordur sonra herkes yalnizken neden herkes yalnız diye soruyoruz,
korkuyorlar, çünkü o meşhur sarı yapraklı kitaplar, sosyal medya hesapları size buram buram tepkisizliği aşılıyor ve insanlar bunu basit bir kağıt parçasından okuduğu için bunlara inanıyor ama bastırılan her duygu dışarıya daha yoğun olarak çıkar.
yani insanlarla tartışın gerekirse kavga edin ama konuşun iletişim kurun (bağırarak olsa bile) sustuklarında sadece kadınlar gitmez sustuğu zaman her insan gitmek için yola çıkmıştır bile.
devamını gör...
herkes kendi içinde kendine normaldir ancak dışardan farklı algılanır çünkü her insan farklı bakış açısına sahiptir o yüzden kimi sizi deli kimi veli olarak görür. her söylenene incinmeyin aksine bu söylenenler sizde bir şeyleri değiştirebilsin. yoksa ne anlamı kalır adına olgunlaşmak denilen fiilin.
devamını gör...
yanlış tespit. insanların yüzde 90'ı gayet normal. her gün işe ya da okula giden , gün içinde cep telefonuna yüzlerce bildirim gelen, internete giren, tv seyreden , sosyal medyada paylaşmak için yiyip içip, gezen ve gün içinde yüzlerce kez konsantrasyon kaybı yaşayan kafası karışık insanların neresinin anormal olduğunu anlayamadım? epsi aynı be ya . dünyayı bu normal formatın dışındaki insanlar değiştirecekse eğer ; bu değişimin normal şartlarda hiç olmaması lazım.
devamını gör...
kesinlikle emin olduğum.

normal gözükmek için çabalıyoruz ve insanı asıl yoran bu oluyor. birbirinden anormal insanlar olarak hiç kasmasak, poz kesmesek pamuk gibi oluruz. karşındakinin arıza olduğundan emin olduktan sonra kendi arızalarından bahsetmek, çekinmeden kısa devre yapmak, balataları yakmak, muhatabının benden manyaklar da varmış diyerek kendini iyi hissetmesine sebep olmak, kafa konforu yönünden tam bir win-win durumuna vesile olmak ne iyi olurdu. ikinci kez karşı karşıya geldiğim meslektaşımın ne kadar eğlenceli bir tip olduğunu bilmem ama bize ciddiyet yükleyen işler yapıyor olmamız, aslında olduğumuz kişiyi vücut dilimizle beceriksizce kamufle etmeye çalışmamız falan bunlar hiç hoş değil. ama yaşıyor muyum, tek başıma kaldığımda evet. kalabalıklarda başka birini yaşıyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar