hiçbir işimize yaramayacak bilgiler

hayatta işimize yaramayacak lüzumsuz bilgilerdir... hafızada boşuna yer işgal eder... onca kıymetli şey varken kaydedecek, bir haberle, bir tanımla karşımıza çıkar ve baş köşeye kurulur... sil silebilirsen...
devamını gör...
koskoca bir evrende yaşıyoruz ve herkes kendi çizgisinde, yolunda ilerliyor. kimsenin, insanların dini değerlerine saygısızlık edip, siyasi düşüncelerine yönelik küçük düşürücü sözler etme hakkına sahip olmadığı gibi aynı şekilde insanların yaşamlarına, cinsel hayatlarına yada bekaretine karşı bu derece ilgi gösterip o kişileri alçaltmak için sarf edilen şeyler söylenmesi de bir o kadar ayıptır, saygısızlıktır. görüş belirtmek bu değilir. (absürt durumlardan, reşit olmayan insan davranışlarından ve buna benzer farklı durumlardan asla bahsetmiyorum)

tanım: kimse bu durumun farkında varıp, kendi ırkını cinsini aşağılamaya son vermeyeceği için kimsenin işine yaramayacak bilgidir.
devamını gör...
cleveland’da avcılık lisansı olmayanların fare yakalamaları yasaktır. şu anda bu bilgiyle dışarıdaki havada değişiklik olacak ve hafif bir yağmur serpiştirecek. perdeyi hafifçe arala ve bak.... baktın mı? tamam gel hadi mangal başında seni bekliyoruz. *
devamını gör...
unutulmuyor, unutturulamıyorlar. tıpkı belki lazım olur diye saklanan eşya gibi. eğer bulmacada işimize yararsa zaten işimize yaramış olur. bu hiçliği tarif edecek bir şey yok. bele boş duvar gibi koca bir çukur gibi bir şey işte.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar