hiçbir kız tarafından sevilmemiş erkek

benim bu erkek.
(bkz: aa bu ben denilen başlıklar) silsilesi devam ediyor.

annemin duası ve gölgesi yeter, ama kız yazınca biraz farklı oluyor tabii. sonra ''yahu annemiz var işte, bizi karşılıksız seviyor'' edebiyatı yapmayalım.
sevgisizlik adlı başlıkta tanımımda bu konuya yer vermiştim, tabii böyle bir beklentim de yok. bir yerden sonra beklemiyorsun istemiyorsun da. aynaya bakınca sen bile kendini sevmediğini fark ediyorsun. bir kız tarafından sevilmekte elzem değil, varsın helalinden olsun yıllar sonra olsun. harama kapıyı da kapatmışsın açmamak üzere, el mahkum bekliyorsun. ama bu bekleyişte yerine göre çok uzun sürüyor.

günümüzdeki yapmacık sevgilere içi boşaltılmış aşk örneklerine ve aşk sözlerinde karşılığını bulduğunu zanneden çiftlere bakıyorsun; ''vay be, sevgi kurtaracak yakında dünyayı galiba...'' esasen bir bakıma böyledir, ortalık mutlu olduğunu sevdiğini sevildiğini zanneden insanlardan geçilmiyor. herkes çok seviyor seviliyor, sen de bunlara uzaksın yapamıyorsun zaten. ama kazanan sen oluyorsun, çünkü onların yapmacık sevgileri gerçekliği olmayan aşkları bitiyor, yakında ya seninki başlıyor bir düğün ile, ya da yakında başlayacağını belli ediyor.

tabii bir yerden sonra gerçekler yüzüne çarpıyor. mesela hiçbir şey yapmadığın halde, hiç kimseye zararın olmadığı halde, tam ''evlenilecek erkek'' sınıfında olmana rağmen yine de sevilmiyorsun sevildiğini de hissetmiyorsun. bu sefer konu takıldığın yeri aşarak cinsiyet fark etmeden hiçbir insan tarafından sevilmemek oluyor. bitmişsin haberin yok. sen ne kötü bir insanmışsın meğersem (!) ama bir dakika... bakıyorsun hep kötüler seviliyor zaten. nerede kötü bir insan var, dibinde bitiyor diğer insanlar. sen tebessüm etsen ''ay hoşt ulan'' demekten dahi çekinmeyecekler neredeyse.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar