halksan seni birleştiren bir maya olmalıdır. ne ile birliktesin? hangi saikle ''halk'' olduğunu söylüyorsun? seni bir eden ırkın mı? zürriyetin mi hürriyetin mi? hürriyetin ne? bu memlekette incirlik üssü var. bir Allah'ın kulu bu kadar hükümet geldi geçti bu kadar güç sahibi değişti bir Allahın kulu incirlik ne ayak demedi mardinde radar ağrı dağında radar sinopta radar var hem sinopta nükleer bidonlar var kanser var..

evvela ne ile birliksin harcın ne? halksın neyin halkısın kimin halkısın hangi memleketin hangi ülkenin halkısın? madem öyle ben bu memleketi bir arada tutan şey islamiyettir desem şaşırmayabilirsin. madem öyle soralım hangi islami söyleme dayanarak direniyorsun? ne umuyorsun direnişinden ne bekliyorsun ne için çaba sarfetmektesin?

peki hükümeti elinde bulunduranlar ve asıl halk olduğunu iddia edenler hangi islami söyleme dayanmaktadırlar. ''ısırıcı melik''liken başka ne yapmışlardır? islamiyet adına ne yapmışlardır haysiyet şeref namus adına ne yapmışlardır?

kafamı kopartasım geliyor. kafamı kopartamıyorum çünkü Allah öyle emretmiş. anlatabiliyor muyum? Allah neyi emrediyor iyiliği güzelliği akrabaya bakmayı. Allah neyi yasaklıyor? hayasızlığı çirkin işleri azgınlığı yasaklar. kim diyor bunu? kimin derdi bu? hangimizin derdi? benim ne kadar derdim. burada ahkam kesen leş biri olarak kendim de dahil soruyorum. ne zaman düşüneceğiz? ne zaman insan olmanın şuuruna müslüman olmanın şuuruna ereceğiz? ne zaman ''dünya böyle'' demekten geri duracağız olması gereken için gayret göstereceğiz? ne zaman küçük hesaplar yapmayacağız laf kalabalığına kurban etmeyeceğiz imanımızı?

buraya nasıl geldim? gördünüz. yazdım geldim. belki gelmişimdir belki gelmemiş de olabilirim. bunlar bir kısım uydurma laflardır.
devamını gör...
halk ve yandaşlar olarak ayrılan durum. zira halktan olan bana göre "direniş" in nedenini anlayan ve haklı bulandır, siyasi görüşü ne olursa olsun.
direnişe her türlü ideolojiye mensup insanlar destek verirken "yandaş"ların tek olması manidar.
e tek partili bir mecmuada "halk" kavramı, en son nereye bıraktıysanız ordadır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar