hiçbir şey gözyaşından daha hızlı kurumaz

latince deyiş.

pasla siyahını örten demir parmaklıklı kapıyı açarken, mezarlığın girişinde altın harflerle yazıyordu. sırrı bozulan ayna gibi altın renkleri yer yer silinmiş, okunaksız bir gölgenin yazısıydı. mezarlıktaki haçlar ölü dudaklarının mavisiyle yosun tutmuştu. havada yoğun bir küf kokusu çürümüş otların ıslak kokusuna karışıyor, çıplak ağaçların unutkanlığıyla kuşları kaçırıyordu.

bir müddet gözlerimi tam karşımdaki melek heykeline diktim, o ise suretlerin sarsılmaz beyaz imgesiyle başını yana eğmiş gözyaşı döküyordu. bir meleği gözyaşına mahkum etmek için gözyaşlarımızın hızlı kuruması gerekirdi elbet. yoksa kim ölümlü olduğunu unutabilir?
devamını gör...
gözyaşı şişesi kullanmaya teşvik eden cümledir... sırf bu gerçek yüzünden şişede gözyaşı biriktirme arzusu oluşmuşsa şaşırmayacağım... geyik bir yana gerçektir... gözyaşları iz bırakmadan bu kadar hızlı buharlaşmasa nasıl çabucak rahatlardı vicdanlar? gözlerden yüzülen yaşla beraber temizleniyor, vicdanlar... daha doğrusu, akan yaşlarla vicdanların saflaştığı zannediliyor... böyle bir gerçek yok... sadece bir yanılsama... insanın kendini kandırması... vicdanda açılan yaraları gözyaşları olarak görmek... halbuki kalpteki yaraların kanaması dursa bile izi kalır... o izleri silmek için gözyaşı merhem olmaz... af dilemeyi unutan insanoğlu gözyaşlarına tutundu... halbuki kayıp gidiyor elinden gözyaşı gibi ömrü...
devamını gör...
kalbi kurumuşları gözardı eden genelleme. onlar, gözyaşı dökmekten uzak kalacak kadar merhamet yoksunu olduklarından belki de kalp kuruluğu ön plana çıkıyor. ne diyelim, yazık.
devamını gör...
gerçekliğine inandığım bir söz. her acı, ilk günki gibi kalsa halimiz nice olurdu.
gözyaşı çabuk kurur. en sevdiklerimizi toprağa veren bizler hayata kaldığımız gibi devam etmiyor muyuz. sensiz yaşayamam dediklerimizi en fazla bir ay içinde unutmuyor muyuz.

zaten böyle olmasaydı dünyayı gözyaşı götürürdü.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar