aynı zamanda demokrasiye inanmayan insandır. oligarşinin tunç kanunu'nun devreye girmesi ile demokrasilerin bir süre sonra oligarşiye dönüşeceğini düşünür. keza dünya da örnekleri vardır; ülke politikaları genelde çoğunluğun değil belli bir azınlığın yararına olacak şekilde belirlenir ve uygulanır. buna karşıt seçmenlerin büyük bir çoğunluğunu oluşturan kesim; yine kendi seçtikleri hükümetler tarafından işsizlik, yoksulluk, gelir eşitsizliği gibi koşullara mahkum edilir. aslında bu sorunlar çözülüyormuş! gibi yapılsada çözülen genelde güçlü sermayenin nasıl daha büyük işletme açacağı yada ülkeye nasıl daha çok yatırım çekileceğidir. zaten yabancı sermaye ve diğer küresel aktörler kaşısında hükümetlerin de hareket alanı sınırlanmıştır.

aslında herkes sorumluluğu belli kurumlara devretmek yerine kendi kapısının önünü temizlese belkide sorun çözülecektir; ancak sistemin, devamını sağlayabilmek için ürettiği kodların değiştirilmesi o kadar da kolay değildir.
devamını gör...
alışverişe çıkmış kadın misali bir düşünce sistemi geliştiren bu insan tipi hiç bir şeyi beğenmez kabul etmez hatta itici bularak kendini diğer insanlardan ayrı bir sınıfa sokmaya çalışır.
devamını gör...
hiçbir partiyi tam anlamıyla kendi fikirlerine yakın bulmayan kişidir.oy kullanırken kendince en iyi gördüğüne verir ama savunuculuğunu yapmaz.
devamını gör...
partiler üstü profil.

bir vakitler darbe ve muhtıralardan sonra revaçta olan tip.
mesela chp den istifa edip muhtıra hükumeti kuran şalcı nihat erim.
devamını gör...
kör bir şekilde bir partiyi destekleyen insandan çok daha fazla saygıyı hak eden insandır.. ufku açık ve önyargısız olması muhtemeldir. siyasetten midesi bulanmıştır ve siyasetin 's'sini duymak istemiyordur.
devamını gör...
demokrasinin Allah'in emir ve yasaklarina gore islemedigini dusunen, ayrica ehveni ser diye aslinda cok da iyi olmayan bir partinin iktidarda olmasinda tuzu olmasini istemeyen insandir.

sunu da duydum; ama iste su anda seriatle yonetilen bir devlet yok diye yerimizde mi oturucaz? en azindan dinle alakali olmayan adamlara destek vermicez be kardesim. adamin dini soylemleri var diye halife filan mi sandiniz, seriati getirecegine mi inandiniz naptiniz..
devamını gör...
bu benimdir yakın zamana kadar.. lakin ak parti ve erdoğan üzerinden o kadar kirli oyunlar oynanıyor ki artık hiçbir partiyi desteklememenin bir anlamı yok.

küfür tek millet olmuşsa ve firavunlar bir insanı hedef gösteriyorsa o insanın yanında olmak tabiri caizse farzdır.


"gerçek bir dehayı tanımak hiç zor değildir. dünyanın bütün mankafaları ona karşı birleşirler."
jonathan swift
devamını gör...
siyasî parti desteklemek ise durum, benim. siyasi partileri hâlâ genel başkanlarından ibaret sanan kişilerin, zaman zaman karşısında olabildiği eylemdir desteklemiyor olmak. tamam diyelim ki küfür tek millet oldu, tüm firavunlar o'na karşı birleşti, şimdi sormak lazım, atamalar ve son 6 ayda gerçekleşen birçok olay, recep tayyip erdoğan'ın inisiyatifiyle mi gelişti? cemaat-hükûmet tartışmalarından önce, isimleri bilinen ve daha az bilinen danışman kadrosunun etkisi, verilen kararlardaki fonksiyonları, hatta ve hatta başbakanın bilgilendirilmesi hususundaki icraatları ne kadar biliniyor? eğer bir monarşiden söz edecek olsaydık, tayyip erdoğan'a şans verilmesi gerekebilir gibi bir tablo oluşmadı değil. ancak duygusal bakmak artık bu toplumun ihtiyacı olan şey değil. romantik fanatizm ile bir yere varılabilecek olsaydı bundan önceki "milletin adamları" da bir yere varabilirlerdi. 300'den fazla milletvekili olan bir ekleme partiyi desteklemekten mi bahsediyoruz, yoksa genel başkan recep tayyip erdoğan'ı mı önce bunu belirleyelim, sonra siyasi parti desteklemeye geliriz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar