hindistan'ın aya roket göndermesi

hindistan'ın da ay yarışına katılan ülkeler arasına girerek ; abd, rusya, avrupa, çin ve japonya’nın ardından bugün ay’a ilk roketini göndermesi .

chandrayaan-2 roketi dünya’nın çevresinde 23 gün süreyle dönerek merkez kaç kuvveti kazanacak. daha sonra ise bu kuvvetin etkisiyle dünyanın çekim gücünden kurtulup ay’a doğru yolculuğa başlayacak.
roketin ay’a iniş tarihi ise 7 eylül olacak
.

buradan

geçenlerde israil becerememişti hintliler becerir inşallah. yalnız bu rokete tata motoru mu takmışlar nedir, ay yolculuğu 45 gün mü sürüyor yahu.
eğer öyleyse biz bi üç-beş yüz yıl daha başka yerlere gitmeyi unutalım bence . daha burnumuzun dibindeki yere 45 günde gidiyoruz. ve o kadar ülkenin roketi gitmiş hiç bir numara yok ortada.
devamını gör...
eğer başarırsa yumuşak iniş yapan dördüncü ülke olacak. yalnız, dünyanın etrafında 23 kez dönmesi sırasında olur da suyuna çekerse o roket hint dansına kapılıp biraz zor amacına ulaşabilir.

ay'lecek şaşkınız...*
devamını gör...
roketin üst orta noktasına 3ncü göz niyetine kırmızı pul yapıştırmışlar mı acep merak ettiğimdir. logaritma cetvellerini okullarında ezberlettiklerini okumuştum. doğruysa gitmeleri normal geliyor bana :)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar