hindistan

asya'da bulunan, yüzölçümü bakımından dünyada yedinci, nüfus bakımından ikinci sırada yer alan bir ülkedir.kuzeyinde keşŸmir ve ã‡in, kuzeydoğŸusunda nepal ve bhutan, doğŸusunda bangladeşŸ ve birmanya, güneydoğŸusunda seylan, güneyinde hint okyanusu, kuzeybatısında pakistan bulunur.
devamını gör...
asya'da bulunan, yüzölçümü bakımından dünyada yedinci, nüfus bakımından ikinci sırada yer alan bir ülkedir.kuzeyinde keşmir ve çin, kuzeydoğusunda nepal ve bhutan, doğusunda bangladeş ve birmanya, güneydoğusunda seylan, güneyinde hint okyanusu, kuzeybatısında pakistan bulunur.
devamını gör...
türkiyeden kara yolu ile gittiğim gitmek için bin bir çileye katlandığım, gitmeye değer görülmeye değer yerlerin olduğu, enteresan ve bir okadar da inanılması güç şeyleri barındıran asya ülkesi. (pis ülke)
devamını gör...
tuvaletlerin kapıların önüne yapıldığı. insanların kapısının önünü temiz tutmak için duvarlara dualar astığı ülke. birde inekler vardır trafiği dakikalarca kitleyebilir
devamını gör...
dünyanın en karışık ülkesidir*.dünyanın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapar. su medeniyetdir. ganj, indus ve brahmatupa gibi himalayalarda doğan nehirlerin suladığı bereketli tarım toprakları vardır. nerdeyse tüm komşularıyla sınır sorunları vardır ama en önemlisi keşmir bölgesinde pakistan ile yaşamaktadır. en çok müslümanın barındığı ülkedir. değişmedi ise cumhurbaşkanı müselmandır. bilgisayar teknolojisnde epey ile gitmişlerdir. reenkarnasyona dayalı kast sistemi vardır*. o kadar su bolluğuna göre pistirler ama onlar maddi kirlerden ziyade manevi kirlenmeye karşıdırlar. bölük pörçük bir sistemleri vardır sürekli kabileler arası çatışmalara sahne olmaktadır. gelen giden işgal etmiş kapalı bir kıta olmalarına rağmen birlik kuramamışlardır.

not: slumdog millonare filmi sadece hindistanı değil müslümanlarıda aşağılamıştır ama kimse ses çıkartmamıştır. filmin geçtiği şehir bombay olup geneli müselmandır ve karakterlerinde çoğu müselmandır.işte kardeşlik ruhu bu olsa gerek.
devamını gör...
her türlü pisliğin döndüğü ülke, gidilecek yer değil, sokakları iğne atsan düşmeyecek gibi, her yer hırsız kaynıyor, yedikleri şeyleri görseniz yemek yemeye tövbe edersiniz, tüm çocuklar potansiyel kapkaççı, oraya gitti mi istanbul'un en pis mekanlarını bile özlüyorsunuz, o kadar diyeyim.
devamını gör...
bilşim sektöründe 1995 lerde yaptığı atak ile yazılım ve çağrı merkezi alanlarında ucuz ve kalifiye işgücü ve özel programları ile cazip bir ülkdedir. outsourcing alanında lider konumdadır. microsoft'un 2006 yılında yaptığı bir çalışmaya göre, her yıl 260 bin mühendis mezun etmektedir. 70 milyon kişi ingilizce bilmektedir. dokuz milyar dolar yazılım ve hizmet ihracatı vardır. 500 bin kişi bilişim sektöründe çalışmaktadır.

kaynak: dünyada ve türkiye'de yazılım sektörü, fuat alican, iletişim yayınları
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar