hırsız bizim hırsızımız yanındayız

akp örgütü çamlıyayla ilçe başkanı mehmet ali yetiş'in, belediye başkanı adayı olan ve hırsızlık ile adı anılan şahsı savunmak için sarfettiği cümle.

“iki seçeneğimiz var, ya devletin hainlerinin yanında olacaksınız ya da birçok arkadaşımız mevcut başkanımıza hırsız diyen de oldu, yanlış yapıyor diyen de oldu. ben de de diyorum ki vatan hainlerinin yanında yer almaktansa hırsız bizim hırsımız arkadaşlar, biz yanında yer alırız. yarın bunun bedelini çok ağır öderiz. yarın burayı Allah korusun kaybetme durumunda biz bunun hesabını veremeyiz”

devamını gör...
kişileri partiyle özdeşleştirmiş amma velakin ettiği cümlenin partiye zarar verdiğinin bile farkında olmayan cahil kişi beyanı.

halbuki yapılması gereken çok basit. hırsızsa istifa edip elini çekeceksin.

yoksa devlet o eli kılıçla çektirir ki, önümüzdeki 2019 yolsuzluk operasyonlarında ilk giden ellerden ve kellelerden biri olması da muhtemeldir!
devamını gör...
adam aslında hırsız filan demiyor da, akpartinin artık baygınlık vermeye başlayan argümanını kullanıyor: biz gidersek bizden daha kötüsü gelir, bize oy verin. chp camileri yıktı muhabbeti de bunu vurguluyor.

yeter artık hakikaten...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar