ufak çaplı deneyiminin ilk sonucudur.
her zaman oturduğum çay bahçesinde, "hırsız deyince aklınıza ilk ne gelir?" diye sordum.
sonuç, başlıkta yazdığım gibi çıktı. garip.

devamını gör...
liberal kişiliğim hırsızlık kelimesini ak partiye fazla bulmakta benim açımdan baktığımızda çalma çırpma olaylarından daha çok birincil rant elde edilimi desek daha doğru olacaktır. serbest piyasada ticaret hakkını kullanan ihaleye giren girmeyen bütün herkes açısından da söylemlerim kesinlikle birincil ranttır. akp yönetiminde bulunanların firmaları, sonrasında akrabaları daha sornasında vekillerin firmaları ve akrabaları ve sadece güzel bir dost sıfatı yüklenmiş kişilerin öncül karlılıkta önlerinin bir şekilde açılıyor diğerlerinin hiçe sayılıyor olması. tabiki herkesin her kavramı inceleyip nitelik ve niceliğine göre ayrıştırmasını beklemenin aptallık olduğunu, ülkemizin eğitim seviyesine göre baktığımızda da rant olayını hırszlık olarak adlandıracak kesimi kesinlikle haklı buluyorum, haklar çalınıyor. neticesinde mal mülk olarak olmasada bile bir hak hırsızlığı mevcut tabi.
devamını gör...
sayımda devrim; bir ben iki ben üç ben..
bu on kişi maklube partisindekilerin beyni pirincin kan şekerini yükseltme oranından muzdariplerdir. ve kalan üçü de pirinç sevmiyordur o yüzden aklının bir köşesinden acaba bizimkiler himmet paralarını ne yapıyor diye geçer ama onu da yerde serili zaman gazetesiyle savuştururlar.
devamını gör...
çay bahçesi muhtemelen izmir urla'da idi.
t: hatalı istatistik.
devamını gör...
olağandır. iktidarı siyasal alandan ibaret sanma gafletinin açığa düşürülmesidir. söylem iktidarı diye bir şey bilinmedikçe daha çok lafla peynir gemisi yürütülür.
devamını gör...
dar kapsamlı yapıldığı için hatalı istatistik. mesela millet partisinin genel merkezinde yapılan ankette millet partisi tek başına iktidar olabiliyor. ak parti batı kuklalığını reddetmeye başladığı zamanlarda üzerine malum kanallarla yapıştırılan yaftadır. ak parti kuklalığı tamamen bıraktı mı? tabi ki hayır. ama tam bir kukla mı? kesinlikle hayır.
devamını gör...
cemaatin yaptığı algı yönetimi sonucudur..ama ne yaparlarsa yapsınlar kendilerini kurtaramayacaklar..
devamını gör...
devlet bahçeli matematiğiyle varılan sonuç.

iki kişiden biri ak partiliyken on kişiden yedisi kim acaba?
devamını gör...
napoléon boşuna dememiş..üç gazete, beni yüz sancaktan daha çok korkutur diye..
devamını gör...
diğer iki partinin yıllardır bu on kişiden yedisinin fikrini değiştirme çabası takdire şayandır. bi versek oyları kazandıkları ilk ay o yedi kişi fikrini değiştirecektir. mesela son seçimde bu yedi kişinin yaklaşık iki buçuk kişisi yine ak partiye (dolaylı dolaysız) oy vererek yedi kişilik muazzam oluşuma yine ihanet etmiştir. kendi arasında ciddi bir entegrasyon, sinerji ve sonu ji ist izm olan bir çok konuda fikir karmaşasına düşmüş yedi kişinin gerçekte iki buçuk kişisi de bizatihi ak parti ajanıdır. zannımca o yedi kişilik ekibin nabzını tutup hatta iyice sıktırarak ellerinin kesilmesine bile neden olabileceği hususundaki endişelerim de mevcuttur. on kişilik ekibin geriye kalan üç kişisi de ciddi anlamda seyircidir hatta cahil cühela ve aptaldır. yedi kişilik ekibin kendi alanında uzman kadroları ise üç kişilik cahil cühela ve aptal kesimi tabiri caizse sağmaktadır. sağdığı gibi cahil cühela ve aptallıklarına da göz yummamaktadır. ne de olsa aptal kişinin yaptığı da bir nebze hoş görüyü hak etmiştir fakat ısrarla yedi kişi diğerlerinden hem faydalanır sağar hemde yem vermez. iki buçukluk ajan kişisi de kendilerini gizlemek hatırına bu şiddete dur demez.
devamını gör...
hayır başlık sana katılmıyorum. ayrıca nasıl bir oran la o 10 kişi den 7 si.9 u filan olur genelde alışa gelmedik şeyler bunlar.ak parti evet çok çaldı,bizim vergilerimizle bize yeni şeyler yaptı. bu mantığa çok kişi kızacak ama böyle. ben de çalınmamasını isterdim ama iktidar da kim olursa olsun çalar yani.* ayrıca iyi yapıyorlar bu millete bence,ecevit zamanında kasa atanlar vardı.rahmetliyi korkudan öldürdüler.
devamını gör...
(bkz: aklın yolu bir)
ama şöyle de bir durum var türkiye halkının genelinde bu mevcut gerçi.
'dövüldüğü yere gitme' durumu.
bu yüzden kötünün iyisi deyip her seçimde abuk sabuk oy vermeye devam ediyorlar.
biz de işte oyları değiştirecek diye yemin billah verdiriyoruz evde.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar