hizbullah

lübnan'da bir siyasi partidir. lübnan'daki bütün siyasi partiler gibi bir de silahlı-askeri kanadı bulunur. iran tarafından finanse edildiğŸi bilinmektedir. emel örgütünü piyasadan silmesiyle meşŸhurdur.
devamını gör...
türkiye'deki uzantısının ergenekon örgütü ile koordineli çalıştığı öne sürülen radikal örgüt... onlara göre bir çoğumuz kafiriz...
devamını gör...
türkçe tercümesi allahın partisi olan; her fırsatta sivillere saldıran, filistinliler'in de başlarını belâya sokan terör örgütü

Sırf İsrail'e ve Amerika'ya karşı diye, sırf müslüman diye sürekli sivillere saldırdıklarını görmezden gelmek; gerilla muamelesi yapmak kötülüklerin en büyüğüdür.

Ekürisi için (bkz: hamas)
devamını gör...
2006'da ki şanlı direnişi tek başına yapmamıştır elbette. iran'a bağlı özel kuvvetler bilindiği üzere suriye üzerinden kendilerine katılıp israil'e karşı savaşmıştır.

örgüt iran'ın bir ileri karakoludur. her şeye rağmen maruniler bile ben hizbullahçıyım diyorsa, yüce Allah onlardan razı olsun.

not: türkiye'de ki kürt hizbullahıdır. ikisi ayrı örgütlenmedir.
devamını gör...
maide suresi 56. ayette, sadece onların galip geleceği bildirilen topluluk. "allah'ın taraftarları" manasındadır.
ayrıca, liderliğini seyid hasan nasrallah'ın yaptığı, aynı zamanda silahlı bir güç ve özel iletişim ağına sahip olup, genelde dünyada, özelde ise lübnan'da, sadece müslümanların değil, aklıselim herkesin güvenini kazanmış siyasi örgütün adı.
devamını gör...
kelime anlamı olarak "allah'ın partisi" demektir. "taraf" değil "hizb" aşağı yukarı parti demektir, taraf, taraftar anlamı yoktur.

lübnan'daki silahlı milisleri olan bir radikal islami siyasal partidir.*

türkiye'deki pkk'nın islamcı* versiyonudur.
devamını gör...
israil'in lübnan'da akıllara kazınan o sivil katliamını unutanların "sivilleri hedef alıyor" dediği oluşum, parti, güç.

şu görüntüyü hatırlıyor musunuz:bir de şu var ilginizi çekebilir:bu bir "o başlattı" olayı değildir. şu çağda israil'e karşı duranları günahıyla sevabıyla kabul ediyorum. hasan nasrallah'ın ve hamas'ın sempatizanıyım ayrıca.
devamını gör...
terör örgütü formunda, islamı iğrenç ağızlarına pelesenk etmiş, sakallı it sürüsüdür. insan öldüren, can alan, sizden olmayandır.
ayrıca öldüklerinde şehit de olmayanlardır.
devamını gör...
imad mugniyye den sonra askeri gücünün zayıfladığını düşünüp üzüldüğüm ama sonra annesinin (mugniyye'nin annesi) cenazede söylediklerini duyunca göz yaşlarıma gururun eklendiği aralarında olmayı dilediğim insan topluluğu.
devamını gör...
işgale boyun eğmiş milyonluk araplar içinde isyan edip halkının onurunu bir nebze olsun hamas ile birlikte kurtaran örgüt...

devamını gör...
başımızın taci. bir çok müslüman devletin yapamadığını yapan örgütlerden bir tanesidir.
ayrıca işgalci israile ve israilde kendini sivil diye tanıtan zalimlere karşı amansız savaşan mücahitler topluluğudur. soruyorum biri gelip seni evini senden gasp ederse (haksız bir şekilde alırsa veya almaya çalışırsa) veya yaptığı her eylemde senin canına kast ederse ne yaparsın. işte o mucahit topluluğunun yatığını yaparsın. ayrıca israile yapılan küçük saldırılarda yılda 10 kişi bile ölmezken buna rağmen israilin yaptığı her saldırıda yüzlerce sivil müslüman ölmektedir daha doğrusu şehit olmaktadır. soruyorum bu durumda kim haklı kim haksız?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar