hızı hissettirmeyen araba

üst sınıf , lüks segment , yani pahalı arabadır.
belli bir hızı ( mesela 100 leri ) geçince hiç bir değişiklik hissedilmez. gaza bir dokunursunuz sonra kendiniz kaptırır gidersiniz. ekstra ses gelmez gürültü gelmez rahatsız edecek hiç bir değişiklik olmaz arabada. marka verip reklam yapmaya gerek yok.

(bkz: otomobil uçar gider)
devamını gör...
üst segment araçlar. ben volvo s60 kullanıyordum, ortalama 150-180 km hızla seyrederken 80 km hızla gidiyormuşum gibi hissediyordum. mercedes e220 (yanılmıyorsam) ve bmw 5.20d aracımız vardı. tabii o dönemler bende ehliyet yoktu, daha çocuktum. acaba bu iki aracın sürüş keyfi nasıldı? hâlâ merak ediyorum.
devamını gör...
ben ne anladım o sürüşten dedirtir. araba dediğin hız duygusunu sonuna kadar tatmin edecek. şahin gibi 100'ün üstüne çıktığında motor bağırtısından yanindakini duymayacan, direksiyon zangırtısından vücudundaki tüm omurlar yerine oturacak. 110'u görebilmek için gaz pedalını kaportadan çıkartmaya zorlayacaksın. *
devamını gör...
kötü arabadır. bastıkça basarsın, sonra...

araba hızı hissettirecek ki "ulan hızlı gidersem asfalttan jiletle kazırlar beni" diye korkacak ve yavaş gideceksin. araba dediğin böyle olur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar