yeni gelen arkadaşlar için bir amme hizmeti olarak bulunsun. zaten çoğu gördüğüm kadarıyla sözlük yazarlığı geçmişi olan arkadaşlar, o yüzden tanım nedir, başlık neye denir, sol frame kimdir gibi şeyleri atlıyorum. ilk taşı ben attım, tecrübeli arkadaşlar ufak ufak diğer sözlüklerde olmayıp,, burada olan basit kullanım trickleri ile başlığı uplayabilir bence.

resim ekleme: uzantısı; .jpg ya da .png olan linkleri entrynize eklediğinizde direkt olarak resim/fotoğraf entarinin içinde yer alır. internette olan bir resmi sözlüğe eklemek için;
sağ tıkla-> resmin adresini kopyala-> sonu .jpg" ya da .png ile biten linki entarinin içine yapıştır. (bkz: dünya sözlük yazarlarının objektifinden)

video ekleme: youtube linklerini direkt olarak kopyalayıp yapıştırınca, video doğrudan entariye eklenir. (bkz: sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkı)
devamını gör...
-aylık belli bir tanım sayısı ortalamasını yakalarsanız, kendi tanımlarınızın en altında bulunan dürbüne tıklayarak kimlerin size artı oy verdiğini görebilirsiniz.

-aylık belli bir tanım sayısı ortalamasının ağzını burnunu kırarsanız başkalarının tanımlarının altında ki dürbüne tıklayarak kimlerin o şahsın tanımına artı oy verdiğini de görebilirsiniz.

kimse biribirini pıçaklamasın diye henüz eksi oy verenleri göstermiyorlar.
devamını gör...
yıldız kullanimi : gulucuk ifade vs yi ulu orta birakmiyoruz biz. veyahut yalnizca yildiz isareti de uygun olmuyor. onun yerine gulucuk ifade vs eklemek isterseniz asagidaki yıldıza tiklarsiniz ,

su karsiniza cikar :
sonrasinda kafaniza gore emoji ekleyebilirsiniz.veyahut soylemek istediğiniz seyleri de yazabilir yildizlardan takim adalar kurabilirsiniz. **


devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar