son dönemlerde faaliyetleri hızla artmış Allahın belası timdir. bu çorapsızlara ne yazık ki halkın bir kısmı söz konusu basiretsiz hocalar ve şeyhlerin talihsizlikleri,kimi zaman ise fazla ayrıntıda boğulmaları ve de halkın kendi kişisel cahillikleri sebebiyle destek olmakta.

akıllı olmalıyız. akıllı. evet a hocası abartmış, b şeyhi bu da olmaz! dediğimizi yapmış diye kalkıp islama söven islama saldıran kahrolası kişilerle aynı safta yer almamalıyız. materyalist beyinlerle ruhani olay ve olguları değerlendirip yanlış kanılara varmamalıyız.

akıllı olmalıyız. akıllı... kendi çoocuğumuzu terbiye etmeliyiz, komşuyu tatmin etmek için dövmek yerine...

edit: ilk paragrafta 3 farklı ihtimalden bahsedilmiştir. bunları idrak edemeyenler boş konuşmasın.

zorunlu edit: ''basiretsiz hocalar ve şeyhlerin talihsizlikleri'' kısmını anlayamayacak kadar kıt beyinliler, burada bahsi geçen kişiler üzerinden söz konusu timi aklamaya çalışıyorlar. gülmek de yetmiyor. kahkahalar şelale.
devamını gör...
islamı koruması gerekenler çıkıp da "bu adamlar şarlatandır, itibar etmeyin böylelerine" demiyorsa, yapılan yanlışlar örtbas ediliyorsa yapacak bir şey yok.
islamı savunsunlar, kimse saldıramasın madem!?
islamı koruması gereken kurum hala makata kaçan su ile ilgili fetva peşinde koşuyorsa söylenecek söz kalmamıştır.! ha tabi kolaya gelen kısım entry eksilemekse ona da lafım yok.
siz istiyorsunuz ki islama kimse dil uzatmasın, kimse eleştirmesin ama öyle bir dünya yok.
eleştirilere karşı bir savunma geliştirin, susturun bizi; mantıklı açıklamalarla tartışın, herkes ikna olsun.
ondan sonra kimse tutup da tek bir laf etmez zaten.
devamını gör...
var mı normal bir hoca ya da şeyh, birinin seks kasetleri, diğerinin milyar dolarlık arabaları, bir diğerinin onlarca eşi manitaları, servetleri bir de yetmez miş gibi el etek öptürmeleri. bu ülke ne zaman öğrenecek Allah a ulaşmak için kalp gözü açık dediğimiz hoca şeyh tarikat liderlerine muhtaç kalmamayı, sevgili peygamberimiz dışında herkese el pençe oldunuz lan. birilerine itaat etmeye ne meraklı millet. bir de bunları eleştirilenleri kafir tim diye ilan ederler. valla bunlara her şey müstehak.
devamını gör...
aslında pek aranmayacan açıklardır.
konuşmam, görüyorsunuz anlatmaya gerek yok.
yani bol miktarda hatun mu dersin
son model araç gereçler mi dersin. ( en kötüsü krediye uygun modelde)
çörek otundan tutun dergiye kadar nasıl olsa müridim var ben bunu her türlü satarım diyen mi dersin.
çok anlamam şeyh meselesinden ama bi şimdiki zamanlarda olanlara bakıyorum bir de dönüp fatih sultan mehmeti dergaha almayan vefa efendiye
kadılığı bırakıp boynuna ciğer asan, padişahın gönderdiği altını halka dağıtan aziz mahmud hazretlerine.
şeyhlerle problemim yok zamanın şeyhleriyle bir problem içindeyiz sadece.
devamını gör...
sadece islama özgü değil. tarih boyunca dinler ve temsilcileri tartışıldı, tartışılmaya da devam edecektir.
ayrıca islamiyette ruhbaniyat sınıfı yoktur. yahudiler gibi her koyun kendi bacağından asılır demesek de her kulun kendi hesabını vereceğini, bırakın şeyhinin, şıhının, hocasının babasının bile mizan terazisinde hakkında menfi-müsbet etkisi olmayacağına inanmıyor muyuz?
e öyleyse nedir bu denli hocaların ipini kovalamalar? kur'an açık, kaynaklar çok, ulaşma imkanı geniş. müslüman aklını icara vermeden kendisi hakikate ulaşmak için çaba göstermeli. o zaman şarlatan hocalara da gerek kalmayacağı gibi, mübarek insanlar da zan altında kalmaz.
devamını gör...
acıyan yerini bul diye bir kitap var, popüler ekonomi anlatıları tarzında yazılmış. güç ve para için her şeyini ortaya koyan şarlatanların dünyasını anlatıyor. durumun açıklaması kitabın içeriğine benziyor. islamı kullananların rezilliğini "açık verme" olarak sunmak, müslüman işi değildir.
devamını gör...
sahtekarların, uydurukçuların yaptıklarına söylediklerine gelen tepkilere karşı bir savunma. tezgaha dokunma diyor. ekmeğimizle oynama diyor. hem de bu sahtekarlarla islam'ı bir tutarak.
devamını gör...
ben bu meseleye şöyle bakıyorum. nefs bu bireyleri işin mantığından uzaklaştırıyor. aslında herkes kimin hoca, şeyh kimin şarlatan olduğunun farkında lakin nefs diyorki; sen dinine tam bağlı değilsin, dini vecibelerini yapamıyorsun, muminlikten biraz uzaklaştım diyorsun tamam ama bak şu felan hoca da çocuk tacizcişiymiş, şu şeyh kendine peygamberim dedirtmiş onlar bile böyle yapıyorsa senin yapamadıkların çok mu?boşver eleştirde düşündüklerimiz pekişsin. oh bee bugünde günü kurtardık.

demem oki bu şarlatanlar toplum için vicdan rahatlatma müessesine dönüşmüş durumdayken kimse işin gerçeğine bakmayacaktır. ayrıca bu dürzülere şeyh, hoca falan denilmeside acayip canımı sıkıyor. şakası bile komik değil.
devamını gör...
içlerinden sadece biri samimi ise, sohbetlerinde kuran ve ehli sünnet yolunda ilerliyorsa, yaptığınız yorumların hakkı var mı yok mu bir düşünün derim. kendini hoca ilan edip, murid kotasını doldurmuş insanlardan bahsetmiyorum. hepsi paraya, güce, konuma tapmıyor emin olun. bir cemaatin içine girmeden, doğrusunu yanlışını yaşayarak görmeden fikir beyan etmenin mantığını anlamıyorum. hakkaten anlamıyorum. fetöye bakarak, cübbeliyi baz alarak, adnan oktarı referans göstererek nereye varılacak ? samimi sohbet halkalarına iftiradır bu.
devamını gör...
bu tim de bu timin anti-timi de her gün her hafta aynı şeyleri farklı örneklerle tartışıp** birbirine hakaret etmekten bıkmadı.

bir şeyi ilkesel olarak açıklamak, doğrusu budur, delilleri şudur, aksi iddia da şu yüzden yanlıştır demek ferahlıktır. bunu yaptıktan sonra da her dakika her örneğe yeni bi ultimatom çekmeye gerek yok.

bunlara inananlar şöyle akılsız, bunlara inanmayanlar böyle fitneci yazılarının bir şeyi doğrultamayacağı açık. önerim bu stresin futbol gibi mantık-adalet aranmaksızın tartışma yapılabilen alanlarda atılması. aynı şeyi yapmaktasınız çünkü. takımlarınız belli. en azından futbolda kimseyi dinsizlikle suçlamazsınız en fazla eyyamcı dersiniz, fanatiklik seni şöyle etmiş böyle etmiş dersiniz. nası yendik ama dersiniz.
devamını gör...
suudi arabistanlılar gibi sırtımıza yapışmış bu kenelerden silkinip kurtulmadıkça feraha eremeyeceğiz. fetö gibi işbirlikçi bir köpek çıkacak savaş anında tüm müritlerini amerikan safına geçirecek ve sap gibi ortada kalacağız.

osmanlıdaki gibi tarikatlar denetlenmeli islama aykırı laf edenlerin derileri yüzdürülmelidir. yoksa daha çok sapığımız çıkar.
devamını gör...
işleri çok da zor olmayan timdir.
şıhlarınızın o kadar çok açığı var ki. aramaya gerek bile kalmıyor.
gerçi aslında siz hocalarınızın açığı olduğunu kabul bile etmezdiniz. onlar lâ-yüs'el idi sizin gözünüzde. yine iyi, bir gelişme var demek ki. *
devamını gör...
islam düşmanlığıyla kendinden geçen zihniyeti bozuk timdir.
son günlerde bu çarpık zihniyetin iyice zıvanadan çıktığını hayretler içerisinde takip ediyoruz. ''ümmetin lideri'' edasıyla meydanlarda ''ahkam''kesen önemli şahsiyetlerin popilist söylemlerinden de yeteri gazı alan bu şahıslara meydana boş bırakmamak gerekiyor.

''dindar vatandaşların çoğunda kabul görmemiş veya dindarlar arasında hiç mesele dâhi edilmeyen; önemsiz, uç ve marjinal 'dini' açıklamaları çok fazla zoomlanmaya başlayan şahsiyetsizlerin söylemleri putçu,seküler ve 28 şubat zihniyetinin yeniden ''hortladığı'' şüphesini akıllara düşürüyor.
zira bu furya en son başlatıldığında akabinde sincan'da tanklar yürütülmüştü, unutmamak lazım.
bir gün uzay gemisi düşüren şeyh, bir gün cinsellikle ilgili absürd açıklamalar yapan marjinal hoca, bir gün bir vakıf ya kurumda gerçekleşen müslümanlara fatura edilen saçma sapan olay. bu ucuz ve eskimiş bir algı oyunlarının bu kadar medyada yer bulması gerçekten tehlikeli. Allah sonumuzu hayır eylesin.
devamını gör...
şeyh-şıh kültürünün artık tamamen bitmesi gerektiğini, bu "kültürün" müslümanları bu devirde geri ve cahil bıraktığını savunan biri olaraktan söyleyebilirim ki var böyle bir tim. gayet var arkadaşlar. bunlar, bu iptidaî kültürün geriliklerini ve pisliklerini islama yamamaktan haya etmeyen, tıpkı bir zamanlar nasıl ki batı medeniyeti ile akılcılık ve üretkenlik gibi üstünlük sağlayan hasletlerde rekabet etmek yerine, korkunç bir teslimiyet içerisinde o medeniyetin uyuşturucusu yahut yan ürünleri olan post-endüstriyel kültürü, fuhuş ve eğlenceyi bizlere gelişmenin dayanakları olarak sunan mankafaların yahut hainlerin yaptığının bir başka versiyonunu toplum üzerinde uygulayan tiplerdir. ama bilerek ve isteyerek, ama gafletten yahut şahsi bir takım aşağılık komplekslerinden. bilemem. sonuçta bu gibi durumlara mal bulmuş mağribi gibi atlayan bir tayfa var özellikle internet ortamında. amaç belli. "islam bu işte" algısı.
devamını gör...
islamı itibarsızlaştırma ve tüm insanlığı sadece belden aşağı bir yaratık haline getirme operasyonunun kuklası değilse ahmaktır. neden islam seçiliyor? şartlar ve durum ne olursa olsun sermaye, sömürü ve materyalist sisteme tek cevap verebilecek , tek oyunu bozacak olan yine islam. diğer tüm düşünce ve inanç sistmelri bu sermaye düzeni ile tamamen entegre olmuş vaziyette şu an. ve bu düzenin bozulmasına en ufak bir ihtimal bile bırakmamak için bu algıyı oluşturmaya çalışıyorlar.

sırf türkiye'de değil tabi. dünyanın her yerinde . özellikle fransız tv 5 te mesela. peşin söyleyeyim. arabistan'dan nefret ederim. ve arabistan'da ingiltere'nin onayı olmadan yaprak bile kımıldamayacağına inanıyorum. suudi arabsitan'da içki içip , dans partileri düzenleyen gençleri ekrana getirmişler geçenlerde yine. spiker soruyor marifetmiş gibi" bu içkileri nereden buluyorsunuz, buraya nasıl geliyorsunuz" falan. onlar da ooowwww arabistan'da içki kamyonla tırla , uyuşturucu zibil gibi, buraya gelirken de ailemize yalan söylüyoruz ne olacak yalan söylemek de suç değil ya" falan gibi. yani böylesine tezek bir dünyanın kuklası olanları , tüm dünyaya sanki bir kurtuluş hareketi gibi gösteriyorlar falan.

evet bazen piyon ve ya kukla aramaya gerek yoktur , oluşturulmak istenen algıyı salak salak savunan o kadar çok denyo var ki düşmanı dışarıda aramaya gerçekten hiç gerek yok.
devamını gör...
sen hocaların bu yaşantısını ve zihniyetini islam olarak sahiplendiğin müddetçe o saldırı da olacaktır. fena mı canım, bir küffar bir istismarcıya saldırıyor, birileri de çıkıp "oturun ikinizde yerinize!" deyip hakkı söyleme imkanı buluyor.
devamını gör...
ensar kafası tam olarak zamanında ensar vakfındaki tecavüzcü omurgasızları örtbas eden zihniyet şunu gündem eder. hocası hacısı olmaz bu işin yanlış kim yaparsa yanlıştır ama son dönemde muhafazakar kesimin hatasını örtbas edip başka yerleri açığa çıkartma timi de var. resmen karşılıklı saldırı ve savunma biçiminde ilerliyor sistem.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar