hocasının ağzından hurma yemek

hurmayı yiyip yemediğini bilemiyoruz, video dışında bir beyanat veya görüntü yok ise. yiyorsa abes ve sıkıntılı bir iş tabi ki. tarikat çevrelerinin ehil olmayanlarında böyle aşırılıklara rastlanabiliyor.

tahnik ihtimali geldi aklıma, muhtemelen öyledir.
devamını gör...
ne bunlar arslan baba çakması mı diye düşünmeme sebep olan manasız ve iğrenç eylemdir. bu eylem umarım ahmet yesevi ve arslan baba'ya özenilerek yapılmamıştır zira ayıp yani.
devamını gör...
tövbe bismillah, ben de hurmanın bir tarafını hoca yerken, diğer taraftan çocuk yiyor sandım. hurmanın bir kısmını yeyip vermiş işte, ne var bunda?! biz köyde aynı tabaktan yemek yiyoruz, aynı bardaktan su içiyoruz, bir elmayı iki kişi yiyoruz, gayet normal geldi bana. tabii bu teberrük amacıyla yapılıyor. bizim bir şeyh efendi de, kendisine su getirildiği zaman yarısına kadar içer, kalanı sürahiye dökerdi. onların cedlerinin tükürüğünde Allah (c.c) şifa halk etmiş. tabii inanmak için illa bununla ilgili bir şeyler yaşamak gerekiyor! böyle başlıklara bir şeyler yazmak da istemiyorum ya... boşa konuşuyoruz, kimsenin fikirlerinin bu vesilelerle değiştiği yok, anca propaganda oluyor. bazı yazarları cidden takdir ediyorum, ayda yılda bir önemli gördükleri mevzuyu yazıp çekiliyorlar. ben de uyacağım bundan sonra inşaallah.
devamını gör...
bu kadar abartılınca ağzında çiğneyip veriyor sandım ki öyle değilmiş. neyse bunu lise 3 biyoloji bilgilerime dayanarak açıklayabilirim. şimdi arkadaşlar bu ağız sağlıklı bir organdır. başkasının çiğnediği sakızı çiğnemek mide bulandırıcı bir eylem olsa da sağlık yönünden pek zararı yoktur. tükürükte lizozim diye bir enzim var; kendisi antimikrobiyel bir etki yaratıyor yediğimiz içtiğimiz besinlerde. hatta hiçbir şey bulamayınca yaraya tükürümesini de böyle açıklayabiliriz. ne var ki bu lizozim enzimini sınıfta bir tek ben önemsemiştim lys`de çıkar diye ama çıkmamıştı.

ve şifayla alakalı olarak zamanında sineğin bir kanadında zehir diğer kanadında panzehir vardır hadisi şerifi baya alay konusu falan olmuş, bu deve sidiği olayı gibi çarpıtılmış. ama gel gör ki bilimsel olarak kanıtlanmış.

son olarak bu ve benzeri oluşumları eleştirirken bu tip konularda değil de, daha ciddi konularda eleştirmekte fayda var. o adam onu yese ne yemese ne? sen onu vazgeçirince bir şey mi kazanacaksın?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar