hollanda'da camiye çiçekle gelen yeni zelandalı genç

insan olmak diyoruz ya işte bu o. ister müslüman, ister hristiyan, istersen de başka bir dine mensup ol insan olmadıktan sonra dinin hiçbir yararı yok.

yeni zelandalı bir genç çaresizlik içinde bir şeyler yapmalıyım diyerek hollanda'da bir camiye elinde çiçekle mahçup bir şekilde geliyor ve ordaki müslümanlarla kucaklaşarak acılarını paylaşıyor.

3.39'dan itibaren.

devamını gör...
burada anlaşılmayan bir nokta var. batı ülkelerinde milyonlarca müslüman göçmen yaşayabiliyorsa bunun sebebi adamların müslümanlara hoşgörü göstermesi. yani bu adam gibi milyonlarcası var. o yüzden fazla toptancı olmayın. twitter'da takip ettiğim amerikalı müslümanlar var, aralarında direk beyaz mühtedi abi de var yani düz amerikalı adam. geçenlerde bu islam karşıtlığı meselesinden bahis açılınca her şeye rağmen abd müslümanlar için gayet rahat ve özgür bir ülke demişti. orada yaşayan bir çok müslüman da onaylamıştı.
devamını gör...
sadece o güzel genç de değil, bir memur ve bir ana-oğul da benzer bir jest için camiye gelmiş. Allah yüreklerine iman nasip etsin, güzel insanlardan güzel hareketler vesselam. duygulanmamak elde değil.
devamını gör...
iman edenlere karşı düşmanlık yönünden insanların en şiddetlisi olarak yahudileri ve Allah'a ortak koşanları bulursun. ve yine iman edenlere sevgi bakımından en yakın olarak da: "biz hıristiyanlarız" diyenleri bulursun. çünkü onların içlerinde keşişler ve rahipler vardır. ve onlar büyüklük taslamazlar.

maide 82
devamını gör...
etnopluralizm;
yeni sağın entelektüel kılıfı

etnik çoğulculuk fikri yeni sağ akımıyla birlikte ortaya çıkmıştır, günümüzde ise birçok radikal sağ hareket tarafından kullanılmaktadır. bu siyasi parti ve gruplara göre göçmenler ulusal ve avrupaî farklılıklar açısından ciddi bir tehdit oluşturuyor. örneğin; hollanda özgürlük partisi lideri (geert wilders) islam'a karşı defalarca "şiddetli" ve "barbar" terimlerini kullanmıştır.

şu anki mesele ise, şiddetin kim tarafından uygulanmasıdır.
barbar olan müslümanlar mı yoksa islamofobi kılıfı altında ya da radikal sağ ideolojisi adı altında saklanan avrupaî partiler mi?
misal almanya'da afd,
(almanya için alternatif partisi)
hollanda'da pvv,
(hollanda özgürlük partisi)
ingiltere'de ukıp ve
(birleşik krallık bağımsızlık partisi
son olarak ise fransa'da fn.
(ulusal cephe partisi)

bu partilerin propagandaları ve kışkırtıcı tavırlarıyla insanlar yeni sağ akımından etkileniyor ve "kimlik nesli" hareketi özellikle genç kuşakları tarafina çekmeyi planlıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar