hosting

web alanı. web üzerinde her domain sahibinin yayın yapabilmesi için gerekli verileri depoladığŸı ve yayınladığŸı web alanının ingilizcesi.
devamını gör...
web sayfalarını boşlukta asılı duruyor sanmakgibi bir yanılgı içinde bulunanlarla tanışmak için can atan kavram.

evet maalesef, kullanması zevkli ama bu sayfalar nereden geliyor?

bu noktadan sonra bir çok kişinin kafasında bir ışık yandı ve ''hmmm'' dediler. *

web sayfaları, hosting adı verilen daha gelişmiş bilgisayarlarda saklanırlar.

yani şu bilgileri yazmak-okumak için bağlandığın yer başka bir makina.

bu yüzden çok güvensiz.

devamını gör...
''sunucularınızın hedef kitle ile aynı ülkede bulunması sizler için tamamıyla artı puandır. bu noktayı da gözden kaçırmamak gerekir.''

evet; bizim için türkiye'den yayın yapanları tercih edilesi.

(bkz: natro)
devamını gör...
eğer bir hosting alacaksanız ve kime güvensem diye düşünüyorsanız, bildiğiniz meşhur sitelere whois çekip hangi hostinglerde olduklarına bakabilirsiniz. birileri kazıkçı olabilir. size hosting açıp, domaini verip sonradan el koyabilirdi.
devamını gör...
web siteleri için barındırma hizmeti. şöyle ki, her bir sitenin dosyaları olur. bu dosyalara ulaşmak için de alan adı ve domain denilen linkler vardır. bu linkleri tarayıcıya girdiğinizde, internet üzerinden dosyalara ulaşılır ve ardından size gönderilir. yani kısaca depo diyebilirsiniz. bu dosyalar çok gelişmiş özelliklere sahip, server denilen bilgisayarlarda saklanırlar. bilgisayarların saklandıkları yerler ise özel olarak ayarlanmış ve güvenliği çok sıkı olan veri merkezidir. oradaki internet çok çok hızlıdır ve elektriklerin kesilmesi durumunda bilgisayarların kapanmaması için jeneratörlerle desteklenir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar