huqqa

şimdilerde istanbul gece hayatının kuruçeşme deki yeni adresi. benim niye valeye 50 tl bahşiş verip cipimden ineceğim, kabarık hesaplar ödeyebileceğim, kendimi 'onlar' gibi hissedebileceğim, alkolsüz( aslında bu çok da şart değil) bir mekanım yok diye ağlayan muhafazakar kesimin acısına son veren lucca çakması mekan.
devamını gör...
duydum ki 'bizler' gibi yaşamaya çalışan, geceyi paylaşmak isteyenlerin kurduğu mekanmış. gençler nargile kafa yapmıyor be. hele öyle sessiz harfi çiftleyip isim bulduğunu hiç zannetme. üç sessiz harfli yerler biliyorum, içersinde üç maymun olan. hakka.
devamını gör...
memleketin kapitalizmle hemhal olmuş islamcıları için cazip bir mekan.
içerisinde mescid'de varmış.
at pazarı'nın müdavimlerini çok kısa süre sonra bu mekanı da mesken edineceğini şimdiden üzülerek söyleyebilirim.
devamını gör...
henüz gitmediğim ama çevreden haberini aldığım mekan. at pazarına rakip olacak diyollar. kızlar orada daha süslüymüş, zengin sosyetik yeriymiş. erkekler de yine öyle ağzı açık öööyle süzüyorlarmış mekanı. hadi hayırlı olsun.
devamını gör...
çay 8 liraymış hayatta gitmem. çaykur tiryakinin yarım kilosu 9.25 tl alırım bir paket arkadaşları çağırırım demler demler içerim kaç milyon kardayım!!1!
devamını gör...
amblemi bile var hatta etrafında zamanın keyifleri yazıyor. muhtemelen belirli bir maddi gelirin üstünde yahut öyle olmak isteyen bir kısım muhafazakar cemiyet isimlerinin takılacağı mekandır. bir de fanfinfon isimli cemiyetin seçkin isimleri temalı magazin dergisi çıkarırlarsa 10 numara olur.

-şok şok şok (magazin sesli adam) işte leyla hanımın başörtüsü frikiği (kırmızı halka ile alınan yerden görünen 2-3 tel saç)
-mekanı öfkeli terkeden kamil bey beraber nargile içelim teklifini reddeden güzel kıza beddua etti

gülüyoruz bir de. paramız olsa öyle olurduk gibi geliyor. yani çoğumuz. ben olmazdım mesela yakışıklı falanım ama hiç bakmam kızlara. böyle başım önde efendigine yürürüm.
devamını gör...
şu ana kadar açılmamasına hayret ettiğim mekan başlığı.

kuruçeşme'dedir. ultra zengin islamcılara, muhafazakarlara hitap eder. üç kişi yemek yeyip kalktıklarında 600 lira hesap öderler.
devamını gör...

kuruçeşme de sortie'nin hemen yanında taze sayılacak bir mekan, cafe. ilk açıldığı zamanlarda hemen tası tarağı toplayıp gitmiştik. malum en ucuz nargile olan elma nane aldık, 36 tl. kokteyl de içmiştim ama 17 tl verecek kadar güzel değil. gerçi gittiğimde daha terası açılmamıştı sadece camekandan karanlık görünüyordu. içeride tavla da var. her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.

yalnız yeşil ünlülerin uğrak yeri. başbakan yardımcısı dahil gördüm orada. güzel güzel mekan. ne de olsa 12 milyon tl ye mal olmuş. atasay kuyumculuğun patronunun sahibi olduğu yer de ayrıca.
devamını gör...
mekanın sahibi zamanda burası herkesin mekanı demiş. yalan söylüyor o mekana hiç bir erzurumlu gitmez. çay 8 tl bir erzurumlu oraya otursa sırf çay parası olarak 300 tl bırakır. şheqil islamcı gençliğin uğrak mekanı imiş.
devamını gör...
islami bir etiketi yok! o etiketi bizler yapıştırıyoruz ya da yapıştırmak istiyoruz. mekan sadece içki satışını kaldırıp boğazda alternatif oluşturmaya çalışılmış bir mekan. bildiğim kadarıyla namaz kılmak için de yer ayarlanmış. tabi bu olması gereken bir şeyken sadece bu özelliği ile islami etiketi yapıştırmak sizin elinizde.

her kesimin nezih bir şekilde bir araya geleceği böylece diğer mekanların yanında demokratik bir alan oluşturan yerdir. ha gerekli midir, kaliteli midir, lüks müdür, fahiş midir, eleştirenin artı oy aldığı bir mekan mıdır? elbette evet.

(bkz: sorun huqqa değil cukkadır)
devamını gör...
bence böyle bir mekan gerekliydi. sadece fiyatı biraz aşağı çekmesi gerekir. o da bulunduğu mevkiye göre normal sayılır. içkili mekanlara cıks cıks cıks bakışı atanlar zamanında burayı istemişti. şimdi adam güzelce açmış şimdi di abovvv nidaları yükseliyor. ne yapsın lan adam hayrat gibi çaya 50 kuruş mu yazsın. ulan fakirler ne komiksiniz. madem giremiyorsun konuşma bari.

bazılarının köy kahvehanesi tadına dönmesini istediği mekan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar