hüseyin sözlü

yeni adana büyükşehir belediye başkanı. abdullah torun ile girdiği kıyasıya yarışı az bir farkla kazandı. oyumu kullanabilseydim dengeleri değiştirebilirmişim demek ki. *. tebrik etmek gerek. inşallah verilen sözler tutulur da adana güzel projelerle anılır.
devamını gör...
ceyhan'daki gibi devam ederse, bir kac sene icinde sonu aytac durak ile ayni olur. kendisi ileride mhp'nin genel baskani olmak isteyen birisi. kibris'ta oldukca fazla yatirimi oldugu soyleniyor. ileride bazi skandallar ile anilmasi ve aciga alinmasi muhtemeldir.
devamını gör...
geçen yıkılan heykeller üzerine yazmış olduğu bir tivitine cevap verdiğim memleketimin büyükşehir belediye başkanı...

attığım tivit bırakın popülistliği artık.bu tip tartışmalardan kurtulmak lazım.ülkede atatürk heykeli yıkıldı diye ülke elden gitmez bu kadar kolay mı. şeklinde attığım tivite idrak ve şeref meselesi,meşrep meselesi, kan meselesi,idraksizler,şerefsizler ve kansızlara dokunmaz diye cevap yazdı..bende bunun üzerine memleketimin belediiye başkanına yakışan bir cevap!heykele gösterilen saygı insana gösterilseydi keşke.böyle bir beklentim yok gerçi...diye cevap yazdıktan sonra beni engellemiş kişi...

liseli ülkücüler gibi cevap yazan bir belediye başkanı...
devamını gör...
seçilmesinden bu yana şöyle büyük bir atılımını göremediğimiz belediye başkanı. zihni aldırmaz daha çalışkandı sanki. umarız bizi yanıltır. uzun yıllar kaliteli belediyeciliğe hasret kalmış adana yı yeniden şaha kaldıracak adımlar bekliyoruz. mesela mafyanın elinde bulunan çöplük otogardan başlayabiliriz.
devamını gör...
hayal kırıklığının vücut bulmuş hali. sırf milliyetçilik ayağına bu adamı seçti adana halkı. ama gel gör ki hizmet sıfır. kaldırımları kırmızı-beyaza boyamak, parklara yerleştirilen kuş yuvalarının tarihte kurulan türk devletlerinin armalarını taşıması vs böyle absürtlükler görülmedi. komşu mersinde de mhp kazandı ama burhanettin reis çalışıyor nihayetinde.
devamını gör...
sanırım beyefendiye bir hoca çıkıp şehit cenazelerinde hayvanlık yapmayın şehide saygınız olsun demiş.
sen misin bunu diyen o hocadan başlayıp şeyh saide iskilipli atıf hoca ya kadar giydirdi.
tabi kızdı adam ne yapsın o da ekmeğini pkkdan şehitlerden çıkarıyor.
devamını gör...
kazanması için kapı kapı oy toplayan tanıdık akrabaların bile artık yaka silktiği belediye başkanı. ağzı çok gevşek birisi. makamına ve temsil ettiği şehre kesinlikle yakışmıyor. işi gücü bahçeli reise yavşamak. yeniden seçilmeyi bırak aday bile gösterilmezsin umarım.
devamını gör...
binanın ruhsat belgesi alınırken itfaiyeden alınması gereken onayın yalnızca itfaiye hizmeti alınması için yakınlık uzaklığa bakıldığını söyleyerek cnn'de alenen yalan söyleyen belediye başkanı.

itfaiye binanızın bacasına, yangın düzeneklerine, yangın merdivenlerine, merdiven genişlik ve niteğine bakar. uygun değilse yapı tatil tutanağı düzenlenir. eğer encümende belirlenen sürede ilgili düzenleme yapılmazsa bina ruhsatı iptal edilir. bırakın yurt yapım için işletme ruhsatının verilmesini, bina ruhsatı bile a-la-maz-sı-nız.

ek: görevleri yasalarla hatırlatılınca evet konuklar haklı bizim denetleme yetkimiz vardı dedi. bravo gerçekten.
devamını gör...
ilk tıvitır hesabımda kapıştığımız ve beni engellemiş olan, adana'nın eski büyükşehir belediye başkanı. yeni başkan zeydan karalar tarafından yolsuzlukla suçlanıyor kendisi. bakalım ne cevap verecek.

--- alıntı ---

adana büyükşehir belediye başkanı zeydan karalar, düzenlediği basın toplantısı mhp döneminin israf ve usulsüzlük faturası ortaya koydu. karalar açıklamasında, "76 kuyu açımı için ihaleye çıkılıyor. 12 milyon tl bedeli var. kuyuların sadece 35’ine ulaştık, geri kalanları yapılmamış ama yapılmış gibi fatura edilmiş. bunun da zararı 5 milyon tl. bu gibi işlemlerden doğan toplam kamu zararı 60 milyon tl” ifadelerini kullandı.

--- alıntı ---

buradan
devamını gör...
şimdi de su sayaçları ile alakalı, zeydan karalar tarafından kötülenen insan. kendisi zamanında 360 tl olan sayaç bedeli, şimdi 80 tl'ye düşürülmüş. bu kadar sessiz kalması enteresan geliyor bana.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar