huzur islam'da

arabanın arka camına yazmanın kimseye fayda getirmediği cümle.
devamını gör...
doğruluğu,suudi arabistan,afganistan,libya...vb. gibi az gelişmiş ve toplumsal yapı ve oluşumları arızalı ülkelere dikkat çekilerek sorgulanması,en azından sorgulamaya cesaret edilmesi gereken sözdür.
devamını gör...
90 lı yıllarda araçların arka camlarına yapıştırmak pek bir modaydı. araçlarda genelde beyaz renkli renault 12 toros sw du.
devamını gör...
islamı hakkıyla yaşayıp huzura ermiş müslüman vecizesi. ayrıca bunu halkla paylaşan müslümanın araba arkası yazılarındandır.
devamını gör...
arabaya yapıştırılmaması gerekendir.
laf değil, sticker değil temsil lazımdır azizim.
ben de bak laf yaptım şimdi.
devamını gör...
islam'da değil de nerededir? elbette islam'ın kendisindedir. islam'ın kurallarını uygularsan, huzuru bulursun. huzur bulamayacaksak din'in gönderilmesine lüzum kalır mıydı? huzur bulmak isteyen ahkam-ı islamiyeye uyar.
devamını gör...
"huzursuzluk islamdandır" demek için başlığa girdim, dücane abi benden evvel zaten söylemiş.

karşı çıktığım söz. müslüman dünyanın halini dert edinen adamdır. nasıl huzurlu olsun?
devamını gör...
inananların hakkıyla rabbine teslim olup işlerini ona emanet ettikten sonra erdikleri huzur olsa gerek.

ulaşması zor ve kesinlikle bu uğurda çabalamaya değer.
devamını gör...
ibadet anadilde olmaz, arap alfabesini öğreneceksin. anlamını bilerek okumak evladır, arapça öğreneceksin. sen arapçasından okusan da anlamazsın alimler nasıl olsa çevirmişler oradan okuyacaksın. meal yetmez tefsir okuyacaksın. ama herşeyi anlamaya çalışma iman kalp ile olur mantıkla bazı şeylerin içinden çıkamazsın. ya hu nerede kaldı huzur?
devamını gör...
doksanlarda arabaların arka camına yapıştırılması oldukça yaygın olan ibare.
fenomen olmuştu.
hatta bir ara bu tarz yazılar yasaklanmıştı,emniyet ceza yazıyordu.

bir de kırmızı fonda,
refah partisi logosu-büyükşehir belediyesi logosu-türk bayrağı kombini vardı.
bu daha ziyade ön cama yapıştırılırdı.
devamını gör...
bizde araba olmadigi icin - fakirdik ama huzurluyduk iste- evimizin bir kosesinde duran aynaya astigim sticker'daki ibare. malatya'daki kitapevinden almistim, yillar gecti, 15 sene sonra hala o ayna da yerinde, o ibare de.
devamını gör...

''...dün suçlu olup içeri tıkılan insanlar ; bugün masum olup dışarda serbestçe geziniyorsa;
bize çağlara ; güce; iktidara göre değişmeyen çağlar üstü bir nizam ; bir hukuk düzeni lazım.''


''... her ne kadar ; Allah'ın kanunlarının dışında yeni bir beşeri sistem oluşturmaya çalışmış olsanız da; Allah'ın haram kıldığı şeyleri kanuna koymamazlık yapamıyorsunuz.''

''... adalet için çağlar üstü , evrensel nitelikte bir nizam''
devamını gör...
evet huzur islam'da, inanan hatta inanmayıp da hayatının bir döneminde Allah'ın razı olduğu şeylere göre günlerini tanzime çalışan herkesin fıtrattan gelen bir his ile duyumsadığı üzere o huzur ancak islam'da.

ayrıca seksenler sonu doksanlar başı bir sticker sloganı. ancak islam'ın çokça sloganlarla politize edildiği bir dönemde nispeten mahçup ama gururlu bir cümle olarak ön plana çıkıyordu. sloganik ama rahatsız edici bir siyasi mana içermemesi sebebiyle sempatikti. hani bakın siz bizi böyle böyle şekillerde itham ediyorsunuz ama bizim inancımızı yaşamaktan başka derdimiz yok, o inançtır ki ancak insanları bu dünyada kalp huzuruyla yaşatabilir. bunlar islam'ın biraz mazlum olduğu günlerdi..

doğrusu islam mazlumken daha güzel. devlet erkinin elinde oyuncak olup iktidarların vasıtası haline gelince hasılı cilik-culuk ekleri alınca tuhaf durumlara yol açıyor. daha da kötüsü huzur gelmiyor, insanlar daha da mutsuz ve huzursuz bir vaziyete bürünüyor. yoksa islam artık huzur getirmiyor mu ? islam mı değişti, yoksa müslümanım diyenler mi ?
devamını gör...
kısa ve net ifade. şimdi yapılan tartışmalara bakıyorum da, böyle temiz bir kafaya ulaşmak bu kadar zor olmamalı.
devamını gör...
...öyle ki aşırı dozda huzurdan ölüyoruz, gavur ellerinin huzursuz insanları akın akın islam ülkelerine iltica ediyorlar.
devamını gör...
korku ve ümit dünyasında huzur olmaz.
her daim ürkek olur korku ve ümit üzere olan.
islam, korku ve ümit üzere olmamızı ister. yani ürkek ve huzursuz.
islam'da huzur arayan veya islam'da huzur bulun, islam diye başka bir şey yaşıyordur.
devamını gör...
isla olabilir kanatta güzel işler yapıyor, isyan olabilir ama islam olamaz.
devamını gör...
insanların "keyif" islam'da diye algıladıkları ifade. o huzur senin anladığın huzur değil. bu yüzden saçmalıyorsun zaten. o huzur kimin huzurunda olduğunu bilme halidir.
devamını gör...
huzur islam' da lafı şudur feriştahı dadlış yavrular; toprağa karışınca, Allah ile muhattab olabileceğimiz kısma geçebilmek için islam da olmamızdır. islam da iken can vermemizdir. hamaklı mamaklı bi yer değil. hadi şimdi zil çalar sınıfa dön.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar