hz.ali'nin risale-i nur'ları haber vermesi

said nursi nin peygamberden hz ali den ve 80000 zattan ders alması ve cebrail in hz ali ye vahiy getirmesinden sonra nurcuların bir iddiası.

(bkz: tabi lan manyak mısın)

--- alıntı ---

+ hz. ali risale-i nurları haber verdi ! ahir zamanda risale-i nur yazılacak " dedi. şunu dedi, bunu dedi.. dedi de dedi. hem kuran'da Allah'ta 33 defa dedi !
- peki kaynak nerede ?
+ risale-i nurdaaa !!! -
- kim yazdı onu ?
+ üstad yazdi
- biz de yedik.
+ sen yemezsen yeme ! milyonlarca koyun var yiyen...

--- alıntı ---

video buradan
devamını gör...
işin yine magazin kısmını ele alan kişi söylemi. bi gün çıkın deyin ki bu kitapların şu konusu yanlış. bulamazsanız yanlış bi cümle yanlış bi kelime bulun. ki bunları söyleyen insanların risale i nuru okuma zahmetinde bulunduğunu da hiç sanmıyorum.
devamını gör...
şu veya bu şekilde gaipten haber veren yahut geçmişte kendilerinden haber verildiğini iddia eden herkesten koşarak kaçın. bunların kabalacılardan, apokalipsecilerden farkı yok. aynı şekilde ahir zamandan haber veren ve hadis olduğu ileri sürülen rivayetlere de itibar etmeyin, israiliyat olması yahut çeşitli çıkar düşünceleriyle uydurulmuş olması kuvvetle muhtemeldir.

kendini zümre i naci olarak gören her topluluktan uzak durun. bu psikoloji insanlara her türlü haltı -allah yolundayım inancıyla- işletir ve zerre kadar vicdan azabı çektirmez. kişi için sa'yinden başkası yoktur. evet ameller niyetlere göredir ama akıl da insana boş yere verilmemiştir, sorgulamadığın ameli niyet kurtarmaz.
devamını gör...
kazuratında boncuk bulmuşçasına sevinmeseler işin aslını anlatırdım. ama kıyamadım. sevinsin garipler.

t: risale-i nurlarda geçen bir iddia. ispatı da aynı yerdedir.
devamını gör...
ebced saçmalığına sarmışların oradan yola çıkarak ulaştıkları sonuç..

bu aralar saadettin merdin hoca malumun pisliklerini ortaya dökmekte.

aşağıda bir yazısı var;

''said nursi 1.şua'da 33 ayetin kendisine ve eserlerine işaret ettiğini söyler.
said nursi ebced cifir gibi şeytanlıklarla; “emrolunduğun gibi dosdoğru ol” [hud/112] ayetinin risalelerine işaret ettiğini söyler.
bize göre de bu ayet said ve peşine takılanları haber vermektedir.
aynı ayeti bir de biz ebcedsiz okuyalım; “ey peygamber! öyleyse emrolunduğun gibi dosdoğru ol! seninle beraber olanlar da aynı yolu tutsunlar! asla guluvv’a/ aşırılığa gitmeyin! unutmayın ki o, yaptığınız her şeyin farkındadır.”
bu ayet işareten, remzen filan değil, her şeyiyle said nursi’yi tarif etmektedir. dinde aşırı giden, mütenebbilik/peygamberlik taslayan, bana yazdırılıyor, ben her şeyi bilirim, asrın bedii’yim /harikasıyım, kimseye soru sormam, her soruya doğru cevap veririm diyen ey said! aşırı gidiyorsun! sahtekarlığı bırak! dürüst ol!
ayetin devamında da bu adamın peşinden giden, kuran tefsiri okuyoruz deyip, kuran’dan habersiz nurculara seslenmektedir. “zalimlere, (said nursi gibi) haddi aşanlara meyletmeyin! meylederseniz kesinlikle size ateş dokunur. onların Allah ile birlikte o’nun dununda velileri/ yardımcıları yoktur” [hud/113]
"nurcular cennete gidecek!" diye etrafına adam toplayan, cehenneme kimseler girmesin diye cesedini büyüten,
said orada size yardım edemez, ey ahmaklar!
**said nursi'ye göre “biz kuran’dan, iman edenler için bir şifa ve rahmet kaynağı olan ayetler indiriyoruz.” [isra /82] ayeti işareten, remzen kendi kitaplarını haber veriyormuş!
ey said! azıcık kuran terbiyesinden nasibin olsaydı, hurafe yığınından ibaret olan risalelerini kuran’a nazire yapmaz, bana bunlar yazdırıldı demezdin! ayetin devamını sen vermemişsin biz verelim! “kuran zalimlerin (senin gibi haddi aşanların) ancak hüsranını /yıkımını arttırır” [isra /82]
**hz. ali, said nursi'yi ve islam'a yapacağı hizmetleri 1300 sene önceden görmüş ve vahiy ürünü olan celcelutiyesinde bunu haber vermiş! hz. ali; “ne de bir yılandan kork!” derken talebesi said'e seslenmiş! nitekim o, dağda koca bir yılan görmüştür. bu yılan erkek olmalıdır 😜haliyle kasidedeki...''

Tamamı için burayı tıklayın
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar