hz. isa diye birisi aslında hiç varolmadı

peygamberimiz hz muhammed'in doğumu vesilesi ile düzenlenen toplantıya katılan pakistan başbakanı imran han'ın yaptığı açıklama. imran han tarih kitaplarında hz isa'dan hiç bahsedilmediğini söyledi.

garip hiç kuran okumadıysa demek ki.

haber
devamını gör...
mozart'ın bestelerini dinleyip " mozart yaşamamıştır aslında !" demek gibi bir şey olmuş bu.

neyse ,peygamberlerin yaşadığına inanmayanlar kur 'an 'ın şu ayetine cevap verirlerse kendilerini de muhatap alırız, söz.

" yoksa onu (muhammed kendisi) uydurdu mu diyorlar? de ki: “eğer doğru söyleyenler iseniz, haydi siz de onun benzeri bir sûre getirin ve Allah’tan başka, çağırabileceğiniz kim varsa onları da yardıma çağırın"

yunus 38.
devamını gör...
bu tür bir görüşten maksat genellikle hıristiyanların isa'yı yanlış tanımalarıyla ilgilidir.

yani onların inandığı isa "çeşidi"nin tarihsel bağlamı yok, gerçekliği zaten yok.
devamını gör...
tarih araştırmacılığında isa (a.s)'nın varlığı hakkında net bir bilgi yok. ancak kur'an, incil gibi kutsal kitaplar sayesinde onun varlığından haberdarız. imran han çok da yanlış bir şey söylememiş yani.

doç. dr. teyfur erdoğdu hocanın da şöyle bir sözü vardır. "tarihsel olarak da hz. muhammed'e iman etmek farzdır. çünkü hz. muhammed tarihsel olarak da var olan, bilgileri ve belgeleri günümüze kaar açık bir şekilde gelen bir insandır."
devamını gör...
roma gibi bir imparatorluk var. attila gelene kadar zaten hristiyanlara zulüm var. tarihsel olarak çok fazla belge olmaması normal. 2000 yıl öncesinden bahsediyoruz.
devamını gör...
eğer öyle insanlar varsa zaten tarih olmuşlar şuan dünyada öyle insanlar yok, el değmemiş ruhani varlıklar tarafından korunan kutsal kitaplarda yok hepsi değişik tiplerin beyninden çıkma ezber cümleler toplanıp kitap olmuş. aklımdakini doğru anlatabildim mi bilmiyorum ama hepsi şizofrenik beyinlerin ürünüdür
devamını gör...
teletabileri izledim ve kendi varlığımdan şüpheye düştüm. hemen lise kitaplarını bulup permütasyon çalıştım.

t : bir iddia. kuran'da belirtildiği için müslümanlara göre geçersizdir.
devamını gör...
kime göre yok, neye göre yok, neden yok, niçin yok, delil nedir, kaynak nedir gibi soruları sormayı gerektirecek iddia. ateistler ve deistler sürekli sorgulamaktan bahseder, ama nasıl oluyorsa kendi anlatımlarını süslerken "bize de inanmayın, siz yine sorgulayın." diyenler çok az. videoyu izlemedim, kanal açıklamasına baktım yanılmıyorsam hıristiyanların üzerinde çalışmalar yürütüyor.
devamını gör...
bir düşünce. alırsınız almazsınız o vicdanınıza kalmış. biz isa aleyhisselam’ın Allah’ın tevhid dinini temsilen toplumuna onu peygamber kıldığına iman ettik.

varsayımlar ile “inanç” kavramı arasındaki ideolojik çelişkiler meselesine hülasa her klavyesi olan tanım yazar; ağzı olanların konuşuşunu saymıyorum bile. yeri gelmişken ayeti hatırlatayım: “ sizin dininiz size benim dinim bana
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar