#ilişkiler  #özgürler 

bir hadisi şerifte " 1 kız çocuğu yetiştirene Allah cennet kapısını aralar 3 kız çocuğu yetiştirene Allah cennet kapılarını ardına kadar açar" buyuruyor.

e bu kadıncılığın ve kadına değer vermenin zirvesi değil de ne? adı feminizm olmasa bile. hatta işin daha muazzam bir kısmı var , hz. muhammed'in soyu bir kız olan hz. fatıma ile yürümüştür. erkek çocuğu yoktur peygamberin.
devamını gör...
feminizm nedir sevgili dostlar? kadın da erkek kadar değer görsün çabası ise emin olur islamın kadına verdiği değeri feminist bile vermez. ancak feminizm bu değil. feminizm toplumda erkek ile kadının farklı rolleri olduğunu reddeder. halbuki dünyanın var oluşundan bu yana fıtrat gereği kadın ile erkeğin rolleri farklıdır. bu her toplum ve her dönem için geçerli. kadın ile erkeğin rollerinin farklı olması, eşit olmadıkları anlamına gelmez. o yüzden ne islamı feminizm ile aynı kefeye koyabilirsiniz ne de peygamber efendimize feminist diyebilirsiniz.
devamını gör...
hz muhammed bir aile kurmuş olabilir. belki bir ev de kurmuştur. hatta islam devletinin kurucusu bile olabilir. ama başka herhangi bir akımın kurucusu olmadığı kesin. çünkü eğer feminizmin kurucusuysa, bu kendi fikri demektir. yani insan aklından çıkma. bu da şimdiye kadar savunduğunuz her şeyin insan aklından çıkması demek oluyor. bu da sadece vahyedileni söyleyen bir insan için oldukça ters. bu yüzden böyle şeylerin 16 yaşındaki ergenlere bırakılmasının daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. yanisi bu başlığın burada olmaması gerekiyor. moderatörlerin teşekkür etmesine gerek yok, benim için bir şerefti.
devamını gör...
bugün 2. defa aynı şeyi yazıyorum; şu dine ya uyun ya da uymayın ama onu kendinize uydurmayın.

dinin kadınlara verdiği değerleri anlatmak için seçilmiş yanlış örnek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar