hazreti muhammed [s.a.v.]

#din 

14. (Tematik)
bize doğru yolu göstermesi için Allah tarafından gönderilen son elçimizdir. dahası bizim doğru yolu bulup iman etmemezi yücelerin yücesi, alemlerin efendisi olan rabb'imizin emirlerini bize tebliğ ettiren kişidir.
devamını gör...
16. (Tematik)
mübarek şahsını görmeye bile yüzümüz olmayan, tek başına, sevgisiz kalınan üç kuruşluk dünyada insanın en muhtaç şekilde arzulanan yüce varlık. ya resullullah gerçekten sana layık olamadık, senin yolunda değil şeytanın yolunda gittik, senin olmadığın şu dünyada yetim ve öksüz bir çocuktan daha muhtaç bir haldeyiz, yetim kızı ilahisinde o küçük kızın söylediklerini insan duyunca adeta tüyleri ürperiyor. ne demişti, soğuk bir gecede üstümü örten sendin ya resulullah. evet ya resulullah üşüyoruz hem de çok üşüyoruz. keşke bizim de üstümüzü örtsen bize de nur cemalini rüyada görmeyi nasip etsen. bizim de sığınacak bir limanımız olsa. adını duyunca insan sıcaklığını hissediyor ki cemalini görmek bizi o kadar mutlu eder ki, üç kuruşluk dünyada yaşadığımız hissederiz. bizi kendinden mahrum etme, bizi bizden uzaklaştırma ve bizi kendini çok sevenlerden eyle.

devamını gör...
24. (Tematik)
13 karısının her biri için mescidinin etrafına birer oda yaptıran ve sırayla her gece biriyle birlikte olan alemlerin resulü (s.a.v.).
bu konuda eşleri arasında çok sayıda anlaşmazlık çıkmış konuyla ilgili ayet bile inmiştir.

"(ey muhammed!) onlardan (yani karılarından) dilediğini geriye bırakır, dilediğini öne alabilirsin."
ahzab 51
devamını gör...
25. (Tematik)
islam peygamberi. doğduğu gün kurumuş ırmaklar akmış, ekinler bire on vermiş, hayvanlar en verimli zamanını yaşamış, insanoğlunda çocuk bereketi yaşanmış, güneş ve ay adeta secde edercesine daha bir parıldamış, fitne ve fesat bir anda bıçak gibi kesilmiş. insanların en hayırlısı, en merhametlisi peygamberimiz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar