16 haziran 2019 binali yıldırım ekrem imamoğlu canlı yayınında imamoğlu bunun bir "yedekleme" olduğunu belirtti.
her ne kadar binali yıldırım cevabını vermiş olsa da; biraz detay vermekte yarar var.

yedekleme ibb gibi kurumlar için hayati ve mecburi bir prosedürdür. ve ibb'de zaten anlık, günlük olarak yedekleme yapılmaktadır.
imamoğlu'nun fazladan bir "yedekleme" talebine gerek olmadığı gibi, dışardan birilerini de davet etmesine hacet yoktur.

"efendim, duyum aldım; bazı şeyleri yok ediyorlarmış" diyor muhterem. yedeklemenin ana fikri de budur zaten; bir şeyler yok edilemesin. zira yedeklenen veri tarihçesi ile birlikte yedeklenir. ve bu tarihçe yasal olarak 5 yıl saklanmak zorundadır. diyelim ki bir kişi samanlıkta iğne aramak istedi ve buldu; zibilyonlarca veri arasında yok etmek istediği bir dosyayı da yok etti. lakin o dosyayı yok etmek için yapmış olduğu her şey sistem belleğinde mevcuttur ve o belleği silemez. zira sildiği anda hapsi boylar. hadi gözü karattı, hapsi de göze aldı; en kötü senaryoda bile imamoğlu'nun elinde "duyum aldım" dediği şeyi ispatlama ve bu ispat neticesinde birilerini mahkemeye çıkarma kozu var.

bir örnekle meseleyi somutlaştırarak bitirelim.
şirket bilgisayarınızda önemli bir dosya var. bilgisayarınızın başına bir şey gelmesi ihtimaline karşı şirketin bilgisi dahilinde o dosyanın bir kopyasını yine şirkete ait ya da şirketin üzerinde hukuki hak iddia edebileceği başka bir bilgisayara koyuyorsunuz. buna kabaca yedekleme diyebiliriz.

imamoğlu'nun yaptığı ise şirkete ait bilgisayardaki dosyayı şirket ile ilgisi olmayan kişiler eliyle kişisel usb belleğe atmaktır.
devamını gör...
akp aklayamayınca chp karalama mantığı da güzelmiş. olm yürüyün gidin ya komik oluyorsunuz cidden.
bir çeşit kopyalama işi. gereksiz ve bence kesinlikle yanlıştır. devletin sorununu kendi içinde çözersin.
devamını gör...
olması gerekendi çünkü 17 yıllık bir arpalık söz konusu...

öte taraftan akp'lileri anlamak mümkün değildir, sanarsın ki ibb bilgisayarlarında ulusal güvenlik verileri var. yok efendim cia'ya veriyormuş falan.

via'ya kozmik odayı veren akp iktidarıydı, unutmayın çünkü biz unutmayacağız.

ibb'de olsa olsa hırsızlık yolsuzluk çıkar. kozmik veriler değil.
devamını gör...
hırsızlık varsa şayet yine başka bir hırsızlık yapılarak yapılan hırsızlığı kanıtlamaya çalışmaktır. ulan ülke kuruldu kurulalı cukkaladıklarınızı açıklarsak ne hale gelirsiniz acaba? batırdıklarınızı hortumladıklarınızı ne çabuk unuttunuz? bari geçmişiniz temiz olsun da konuşmaya yüzünüz olsun.
devamını gör...
holdinglerde bir kişi işten çıkarılacaksa, bilgi işlem uzmanları tarafından bilgisayarındaki tüm bilgiler yedeklenir. gidip o kişiye bilgisayarını yedekle demezler.
kaldı ki ibb içerisinde; yalan söyleyen, iftira atan, usulsüzlük yapan ve hak yiyen insanlar tespit edildiyse, gayet normal bir eylemdir.
devamını gör...
ibb’nin kendi açıklamasına göre veriler en son 31 mart gecesi yedeklenmiş.

chp adayının yaptığı kuvvetle muhtemel verileri manipüle etmektir.
tekrar söylüyorum chp’li güruh milletin yakasından düştüğünde #herşey çokgüzelolacak
devamını gör...
kimin malını kime yedekliyorsun kardeşim diye adama sorarlar. daha başkan olmadan anıtkabir'e çelenk koyuyorsun, özel deftere bir şeyler yazıyorsun, 18 gün b.belediye başkanı oldun 3 kez meclis yaptın sen ne yapmaya çalışıyorsun heyyy ekrem abi.
devamını gör...
mit personelinin aleni devlet kurumlarında çalışan %2'lik kısmı hariç kalanları devletin çeşitli kurumlarında çeşitli pozisyonlarda gösterilir.
ibb'de normal olarak bir pkk-pyd'ye sızmış bir çok mit personeli var.
imamoğlu'na sayısı yaklaşık 400 olan bu personelin açığa çıkarılması görev kendileri için hayati önem taşıyan pentagon tarafından veriliyor.
ancak ne idüğü belirsiz 3 sahıs durduruluyor.
pkk adayının girişimine şasıran var mı?
devamını gör...
verilerin periyodik olarak yedeklendiğinin bilinmemesi imkansız.

bu art niyetli kopyalama işinin hiç bir yasal dayanağı yok. adam bir de milletin gözünün içine baka baka mahkemenin kopyalayı durdurma kararı hukuksuz diyor.

istanbul’un global boyutta yeteri kadar problemi var, bir de bu müteahhit çıktı başımıza.
devamını gör...
hayati önem taşıyan mit bilgilerinin çalınmasına yönelik yapıldığı iddia edilen şey. ilginçtir ki, hayati bilgilerin çalınmaması için 400 mit mensubunun belediyede çalıştığı bilgisi çarşaf edilebiliyor. *
bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
ayrıca sayın binali yıldırım'ın fetö taktikleri konusundaki uzmanlığı da göz yaşartıcı seviyede.
devamını gör...
şunu merak ediyorum; bu olayı savunanlar neden ankara`da böyle bir girişim yapılmadığını sorguladılar mı? hani “parsel parsel” muhabbetlerine konu olan ankara'da hiç yolsuzluk yapılmadı mı? mansur yavaş bir imamoğlu değil mi?

sen git kamu çalışını olmayan ne idüğü belirsiz birkaç şahısa yetki ver; verileri alın. meğerse belediye verileri periyodik olarak zaten yedekleniyormuş. yani imamoğlu`nun öne sürdüğü gereçler böylece geçersiz hale geliyor. zaten iddia ettiği şeyler doğru olsa idi sonradan chp`ye geçen tüm belediyelerde aynı şeyi yaparlardı. hatta iddialarında samimi olsalardı kendilerinin olan önceki yönetimleri de denetlemek için verileri alırlardı. ama anlıyoruz ki kendisi bir talimatla bu işe girişmiş.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar