ibb'nin fatih sultan mehmet portresini satın alması

imamoğlu'nun duyurduğu olay.

imamoğlu: londra'da açık artırma ile satılan, fatih sultan mehmet han’ın günümüze kadar gelebilmiş üç orijinal portresinden biri olan, italyan ressam gentile bellini’nin atölyesinden 15. yüzyılda çıktığı tahmin edilen yağlıboya tabloyu ibb olarak satın aldık.

https://mobile.twitter.com/...

portre 770 bin sterlin (yaklaşık 6.5 milyon tl), vergilerle birlikte 8 milyon tl'ye satın alınmış.
devamını gör...
aynı işi akp'li belediye başkanı yapmış olsa yere göğe sığdıramayacak olan fanatik rte müridlerinin hakkındaki yorumlarının kâle alınmaması gereken olay.
devamını gör...
kesinlikle yapılması gereken hareket. tebrik ediyorum. ha ekremin samimiyetsizliğini bilmeyen yok o ayrı konu. türbe olayı kenarda dursun. hala pkk mağdurlarından özür dilemiş değil. keşke selonun çizgisini beğeniyorum diyeceğine fatihin çizgisini beğeniyorum deseydi. herşey oy değil.
devamını gör...
daha gecen gun eller arkada bagli fatih'in kabrinde ukalalik yapan baskan guzel bir gaz alma yontemi bulmus. amma ve lakin biraz pahali olmus...

malum kesim bunu zaten saksaklicak, diger kesime göz acikligi diliyorum.
devamını gör...
yazık olmuş o kadar paraya. ne olursa olsun, kim verirse versin o tabloya bu kadar para verilmez. ülkede o parayı verebilecek yüzlerce zengin olduğunu düşünüyorum. onlardan birisi alıp bağışlayabilirdi. çünkü verilen para milletin parası. o para ile çok daha faydalı hizmetler verilebilirdi.
devamını gör...
daha yeni 700 milyon dolarlık ankapark faciası yaşanmışken bazı “bayrağı indiremeyeceksizlerin” belediye defterdarlığı yapmaya başladığını gösteren başlık olmuştur.

şaka gibi ülke.
devamını gör...
siyasi boyutunu bilemem fakat bize ait olan ve türkiye'de olması gereken çok önemli bir eserdir. bir daha dünyayı verseniz belki alamazdınız.

erken italyan rönesans temsilcilerinden çıkma ve rönesansın ilk zamanlarının özelliğini barındıran çok ciddi bir eser ve iki kültürün sentezlenmesine sebebiyet vermiş bir dönemin şahidi. ilk padişah portrelerinden ve dünyadaki bir kaç fatih sultan mehmet portresinden biri.
devamını gör...
şehrin fatihinin orijinal portresini, ibb'nin satın alması büyük bir incelik olmuş, israfa girmez fiyatı ne kadar olursa olsun değer.
sadece bu inceliği düşüneni tebrik etmek düşer istanbul sakinlerine.
neredeyse 600 yıl olacak bu sehirdeyiz
devamını gör...
israfsa da kimse kusura bakmasın da mükemmel bir israf geçmiş dönemden hem de kendi tarihimizden bir esere verilmiş para. ilk defa adam gibi bir yere gitmiş paralarımız ya da nereye gittiği tam olarak belli olmuş.
devamını gör...
senelerce kasayı dolduran akp'li hırsız! belediyeden aldığı dolu kasayı düşünmeden harcayan mirasyedi.
tatile çıkamadı diye bu hırsı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar