ibbtv'nin logosunda yapılan değişiklik

caminin kaldırılıp lgbti nin sıkça kullandığı gökkuşağı renklerinin geldiği değişiklik.edit: eski logo yani ibb nin amblemi 1969 yılında açılan yarışmada aynı anda birincilik ikincilik ve üçüncülük ödülünü almış bir amblem. kimsenin öyle keyfi koyduğu bir amblem değil.
devamını gör...
ulan cami gitsin anlarım da totoslugun simgesi mi olurmus? kime neye hizmet ediyorsunuz olm ya. yemin ediyorum gavur bu kadar gavur degil. yalakalik ve işgüzarlıkta kraldan çok kralcilikta önder bir ülkeyiz.

ibb tv logosunda yapılan toptan! bir değişikliktir.
devamını gör...
bence eskisi de yenisi de kötü. camisiz logo yapamayan kafayla, sürrealist tasarım takılıyoz abi kafasının çarpışması. ideolojiler yaratıcılıkları da böyle çöpe çeviriyor demek ki. yalnız renkli olan her şeye lgbt demek de bambaşka. bu kafayla star tv, show tv falan alayı i . ne *
devamını gör...
berbat bir logo olmuş. kullanılan font iğrenç. kullanılan renkler iğrenç. kesin yukarısı erguvan aşağısı deniz falan demişlerdir. fazla düşünmeyi gerektirmeden yapıp geçelim paramızı alalım diye yapılmış gibi duruyor. yine estetik kaygısı olmayan standart belediye işi. anlamadığım madem bu kadar tasarruf gerekiyor logo değiştirmenin zamanı mı. madem belediye batma noktasına gelmiş para harcamanın yeri burası mı? neden bu kadar çelişki?
devamını gör...
insan bir logoya bakınca nerede olduğuna dair ipuçları bulabilmeli.

camili logo ile direkt istanbul akla gelir, bu yeni logonun istanbul'a alakası ne çözemedim.

sanırım her renk milleti içimizde barındırıyoruz demek istediler.
devamını gör...
cami ile işi olmayan biri için yerinde bir hareket. tamam, seçim zamanı camide yasin okudu başganımız ama o sayılmaz. buna oy verenlerde memnun bu durumdan, her şey çok güzel oluyor yani!

birde, seçim öncesi verdiği vaatleri dile getirseler ah! ama yok, sürekli boş işlerle vakit kaybedip göz boyuyorlar. "vay efendim araç israfı, yok efendim logo değişikliği, olmadı diyarbakır ziyareti vs. vs. vs" geç bunları ekrem geç, hizmete gel!

sen tüm bu yaptıklarının hizmet olduğunu mu düşünüyorsun? sanırım öyle, gerçi chp zihniyeti için islam ile uğraşman yeterli, bu da bir hizmet özetle!
devamını gör...
madem camiye olan karşıt tavrınız logoları değiştirmeye kadar geldi,o zaman galata kulesini,yavuz sultan selim köprüsünü yada ne bileyim topkapı sarayını felan kullansaydınız.
ne o öyle charmander'in kuyruğunda yanan alev gibi simge. hiç olmuş mu?
devamını gör...
istanbul ile alakalı hiçbir şeye benzemeyen (en çok **ne'nin olması dışında) logo. yine de buna da şükür, haç da yapabilirdi. sonuçta hristiyan ab lobisinin adamları.
devamını gör...
istanbul'un ak parti döneminde kültür sanat açısından yetersiz olduğu tartışılmaz bir gerçek bence.

imamoğlu'nun seçim öncesi söylediklerinden birisi de, istanbul'u kültür ve sanat konusunda ilerletmekti. konuya camiiyi kaldırdı olarak bakmıyorum. sanatsal açıdan bence güzel olmuş. her harekete siyasi olarak bakmama taraftarıyım. o yüzden nizami hareket, oyna devam.
devamını gör...
eski logonun nasıl seçildiğini bilmeyenlerin yaptığı değişiklik. osmanlı'nın izlerini silmek için yönlerini tamamen batıya dönen zihniyetin hala bu ülke halkını tanımadığını, bu ülke halkına rağmen kafasına göre takıldığını gösterir değişiklik. hayırlısı bakalım.

devamını gör...
berbat bir televizyon logosu güzeliyle değiştirilmiş. değişen şey de istanbul'un ikonu değil bir televizyon kanalının logosu. değişiklik güzel olmuş, tasarımı bulup satın alan kişi kimse ellerine sağlık.
devamını gör...
bakıldığında kültürel, etnik, tarihi bir çagrışım yaşatmayan logodur. neden bu logo diye zorlamalarım sonucu logonun acaba her rengin kültürümüzin çesitliliğine atıfta bulunmak amacıyla mı seçildigini düşündüm. ama yinede olmamiş. eskiside camiydi. neden cami vs diyenleride anlayamiyorum kültür diyoruz. istanbul tarihi camileri ve medreseleriyle dolu bir yer en azından kültürünü ve mirasıni yansıtıyordu. her şeyi gectim ne gerek vardı degıştirmeye degiştirme onceligi olan şeylerle ilgilensek keşke...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar