ibrahim karagül

komplo teorsiyeni yenişŸafak yazarı bir ara barzani türkiyeye saldıracak diye bir yazı yazdıydı fos çıktı.trabzonlu olduğŸunu zannediyorum.komplo teorilerinde daha gerçekçi şŸeyler yazmasını diliyorum.ortadoğŸu ile ilgili analizleri iyidir.kürdofobiası var galiba.
devamını gör...
günlük okunacak köşe yazarları listesine eklenmesi gereken az biraz komplocu, olayları geniş kapsamda ve farklı bir görüş açısı ile değerlendiren, kısacası okunmaya değer nadir köşe yazarı abimiz.
devamını gör...
somali korsanlarına takmış abimizdir. bu konuya ilk değindiğinde batı' nın somali' ye müdahalesi için somali korsanlarını gizliden desteklediğini öne sürmüştü. son zamanlardaysa söz konusu korsanları çin- rusya- iran ekseninin afrika' da ki uç cephesi olarak değerlendirmeye başladı..

somali korsanlarıyla ilgili yazarın kafa karışıklığına rağmen özellikle guantanamo ve yüzen cezaevleri ile ilgili yazıları okunasıdır..
devamını gör...
bugünkü yeni şafak'ta ki köşesinde mardin de yaşanan katliama ilişkin çok doğru bir tespit yapmıştır.
http://yenisafak.com.tr/Yaz...
---- alıntı----
katliam hiçbir şekilde adi bir vaka olarak değerlendirilemez. bu olay, ülke siyasetinin ve toplumsal hastalıklarımızın en bariz ve en korkunç ifadesidir. yıllarca toplumsal sorunlarımızın giderilmesi için 'çözüm' aracı olarak görülen koruculuk sisteminin bu toplumda yaşattığı ağır tahribat akli selim sahibi herkesçe adeta haykırılmaktaydı. ancak kişisel sorunlarının çözümünde hukuksuz bir şekilde 'devlet gücünü' kullanan kişilerin sebebiyet vermiş olduğu olaylar hep münferit vakalar olarak algılandı. mesele ciddiye alınmadı. çiftçilik ve hayvancılık ile uğraşan sade vatandaşları ülke güvenliğinin birer unsuru haline getirerek, silah almaya zorlamanın meydana getirmiş olduğu toplumsal travmanın anlaşılması için böyle ağır bir vahşetin yaşanmasını bekleyen herkesin ciddi bir şekilde sorumlu olduğunu düşünüyoruz. sorun bütün şiddetiyle ortadayken sorumluluk sahibi makamların meseleyi eğitimsizlik ve töre ile algılaması olayın vahametini daha da arttırmaktadır. meselenin bir boyutu eğitimsizlik ve töre de olsa, katliamı gerçekleştirenlere bu zeminin hazırlanmış olması dikkatlerden kaçmaktadır.
---- alıntı ----
devamını gör...
işlerlikte olan dünya sistemini, bu sistemin lokomotifi olan abd ve tayfasının özellikle ortadoğu üzerindeki orta ve uzun vadedeki planlarını, bu planların türkiye'ye olan ve olacak olan yansımalarını, harika bir üslup ve 'siyasi bilgelikte' okurlarına aktaran, kaleminin aydınlattığı alanda yürünecek türk aydınlarından.
devamını gör...
sohbetlerinde de çok sırdan, görünüm, davranış olarak da sırdan olan; bununla birlikte sağlam bir ortadoğu bilinci, bilgisi olan karadenizli yazar. hafif manyak olduğunu da düşünmüyor değilim. eee, karadenizli olup manyak olmamak zaten eksikliktir.
devamını gör...
ilgili yazıdaki tesbitleri mealen özetleyelim;

1-abdullah gülün ziyaretinde teminat altına alınan milyar dolarlar bu hadiseyle havaya mı uçtu?

(uçtuysa bu bir one minute'nin acsısının çıkarılması mıydı?)

2-obama-putin görüşmesiyle aynı günlere isabet etmesi tesadüfmüydü?

(rusyanın çinle müttefik olması)

3-islam düşmanlığı sıfatını söylemleriyle üzerinden atmaya çalışan amerika bu sıfatı çin'e mi ihale etti?

(emperyalzimin sevimli yüzü obama)

4-kaosun ortadoğudan asyaya taşınması

(israilin ortadoğudaki kaostan artık pek de istifade etmemesi)

parantez içindeki yerler tarafımca yapılan yorumlar olup,karagül üstad hakkını helal etsin.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar