ibrahim yattara

bir ara karısını dövdüğü gerekçesiyle trabzonda karakolluk olan ve 2 gün sonraki maçta bütün trabzonsporlu futbolcularla birlikte ''kadına karşı şiddete hayır'' t-shirtüyle sahaya çıkan gineli futbolcu. saha içindeki futbolunu seviyoruz biz.
devamını gör...
tam iki yıl adam akıllı oynamadı.

sakatlıklar yaşadı ama adam iki yıldan sonra çıktı aslanlar gibi döktürdü , ulan insan iki yıl araba sürmese , yürümese bunları unutur bu herifte tık yok.

kulubede gözükünce trabzonspor taraftarlarından bazıları şu güzelliğe bak diyo bu nasıl bir aşktır siz hesap edin.
devamını gör...
beş yıl önce başvurduğu türk vatandaşlığı hakkına sahip olmuş.üçüncü soyadını alarak ibrahim üçüncü adıyla türk vatandaşı olarak devam edecekmiş hayatına.
devamını gör...
sekiz yıl evvel belçika'nın antwerp takımından trabzonspor'a transfer olmuş yıldız futbolcudur. geldiğinden beri adından sıkça söz ettirmiştir. adı milan gibi büyük kulüplerle anılmıştır. "en kolay geçtiğim defans, fener defansı" lafının sahibidir. müslümandır. türkiye'nin en iyi sağ açığıdır. defansların korkulu rüyasıdır. geçemeyeceği adam yoktur. en sevdiği dostu hasan üçüncü sayesinde trabzon şehrine aşık olmuş ve buralı olmak istemiştir. beş yıl önce türk vatandaşlığı için başvurmuştur ve sonunda kabul edilmesi üzerine havalara uçmuştur. åžu anda sürmene nüfusuna kayıtlı bir türk olan gine asıllı futbolcu, adını da ibrahim üçüncü olarak değiştirmiştir.
devamını gör...
o artık türk vatandaşı.

--- alıntı ---
Hürriyet'in haberine göre Yattara, Başbakan Erdoğan'a telefonda teşekkürlerini iletti. Görüşme sırasında Başbakan, Gineli yıldıza "artık türk vatandaşı oldun. biz, üzerimize düşeni yaptık. åžimdi ise sıra sende. senden de 3 çocuk bekliyorum" esprisini yaptı.

Türk vatandaşlığına geçeceğini bizzat Başbakan'ın ağzından öğrenen Yattara ise bu espriye, "başbakanım, iki tane var zaten. üçüncüsü de yolda, merak etmeyin" yanıtını verdi.
kaynak:hürriyet
--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar