ibrahimi dinler

son zamanlarda diyalog adına göz yumulan amentüye terddütler yükleyen tanımlamadır.

inneddine indallahil islam ...
al i imran suresi nin 19.ayeti.

ayetin başŸındaki "inne"ifadesinin "şŸüphesiz"anlamına geldiğŸini de belirtmek gerekir.

dinlerarası diyalog gibi absürd çabaların saçmalığŸına işŸaret eden,"müslim iseniz itikadınıza güvenin" mesajı veren ayet-i kerimedir.
bu meyan da ibrahimi dinlerden kasıt tahrif edilmemişŸ halinde ki tevrak ve zebur ise doğŸrudur.
devamını gör...
Allah katında tek din islamdır.
(bkz: al-i imran suresi, 19)

hz. isa'yı * tüm okul müfredatlarında hıristiyanların peygamberi, hz. musa'yı *da yahudilerin peygamberi olarak tanıtan devletin okulunu bitirmiş ilahiyatçının sık kullandığı terimdir.
devamını gör...
islam ı tahrif etmek isteyenlerin yeni oyunu. ibrahimi dinler diyerek hristiyanlığı ve yahudiliği şuanki bozulmuş haliyle hala din diye tanımlayabiliyorlar. ve çoğu cahil insanın islami inanç sisteminin bozulup diğer bozulmuş hak olmayan dinlere sıcak bakmasına sebep oluyorlar. madem ki onlar da din, onlar da cennete girecek neden islam a uyup nefsimize hoş gelen yasaklardan mahrum kalıyoruz? neden tesettüre bürünüyoruz bu sıcakta? neden ibadet ediyoruz, gidelim haftada bir gün kiliseye günah da çıkarırız hem ohh ne ala?? ben onlarla aynı safta/derecede olacaksam haşa Allah a adaletsizlik vasfı yüklemiş olmuyor muyum? aklınızı başınıza alın!
devamını gör...
-bu çocuk çok şımarmış, hiç laftan anlamıyor!
+bizi pek takmıyor ama ibrahimi dinler..
-ibrahim kim?
+dayısı.. pek sever onu, elinde büyüdü..

şeklinde cümle içinde kullanılabilir.
devamını gör...
tek ibrahimi din islamdır. elindeki baltayla putları deviren hz.ibrahim bugün yaşasaydı adına hristiyanlık denilen mitraizmin haçlarını, heykellerini, adına musevilik denilen faizciliğin bankalarını, siyonizmin oyuncaklarını parçalardı.
devamını gör...
Allah indinde tek ibrahimî hak din islâmdır. yahudiler uzeyr (a.s)'a Allah'ın oğlu dediler. hristiyanlar isa (a.s)'a Allah'ın oğlu dediler. bu sapık inançlarından vaz geçmiş de değillerdir. Allah indinde din islâmdır. bundan başka din kimseden kabul olmayacaktır. kim ki bu yalanlara devam eder hak dinin dairesinden çıkar batıla dalar.

yahudiler ve hristiyanlar bizim gibi Allah'ın tüm peygamberlerine iman etmezler. onlar için alemlere rahmet olarak gönderilen son nebi ve resul olan hz. muhammed efendimiz (salat ve selam olsun ona) haşa yalancıdır!..

«üç ibrahimî hak din» diye geveleyen diyalogcular bunları bilmiyor mu? elbette biliyorlar ama atlantik ötesi menfaatleri için bilmezden geliyorlar. dershaneler konusunda cukkanın kesilmesi nedeniyle başlatılan armegeddon da bu münafık tavrın ürünüdür.
devamını gör...
(bkz: hazreti muhammed siz islam iddiası)

''ibrahimi dinler ambalajı basit anlatımla üç kitaplı dinin yani islam,musevilik ve hıristiyanlığın bir potada eritilmesi ile orta vadede üçünden ortak bir din yaratmadır.

bu yeni inanca göre üç din de hakdır ve bu dinlere mensup olanlar cennete gideceklerdir.

kur'anı kerim'i reddeden bu anlayış islamın protestanlaştır ılması ya da reforme edilmesinin ötesinde tamamen iğdiş edilmesidir .
bu vahim projenin kapısını aralayan ilk teşebbüs de dinler arası diyalog yutturmasıdır.''
devamını gör...
başkası olsa gerek. zira benim için ibrahimi dinler denemez. ibrahim tatlıses' ten tiksinme derecesinde uzağım denebilir ama.
devamını gör...
hz. ibrahim'in putlara olan mesafesini biliyoruz. hep tek tanrı varlığına inanmıştır. bu sebeple hz. ibrahim ve onun soyundan gelenlere verilen bir isimdir.
devamını gör...
medeniyet oluşturmuş 3 peygamberin ortak atası olması hasebiyle isevilik, musevilik ve muhammedilik (çünkü üçü de islam olduğundan sonundakine islam demek yanlış olurdu) bu adla tanımlanırlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar