iç daralması

iç sıkılması ya da kasvet hali...

küçüklüğümden beri peşimi bırakmayan olur olmaz, bir anda ortaya çıkıp hayat enerjimi sömüren beni çaresiz ve güçsüz bırakan bu rahatsızlığın nedenini hala tam anlamıyla çözmüş değilim.ama en büyük sebebin çok fazla derinlemesine düşünmek olduğuna kanaat getirdim.en basit örneği;millet pazartesi sendromu yaşar pazartesi olur atlatır ben daha bugünden öbür pazartesini derdini çekmeye başlarım.bununda çaresi muhtemelen bazı şeyleri basit düşünmek yaşadığın zamanı bulunduğun an olarak değerlendirmek yoksa umutsuzluk bataklığında yok olup gider insan.kafada kura kura,hem şimdi ki anını hem de elinde senedi bile olmayan gelecek zamanını...
devamını gör...
ruhun kabz haline verilen isimdir..

--- alıntı ---

“sair teellümât-ı ruhaniye ise, sabra, mücahedeye alıştırmak için rabbanî bir kamçıdır. çünkü, emn ve ye'sin vartasına düşmemek hikmetiyle, havf ve reca müvazenesinde sabır ve şükürde bulunmak için kabz-bast hâletleri celâl ve cemal tecellîsinden intibah ehline gelmesi, ehl-i hakikatçe medâr-ı terakki bir düstur-u meşhurdur.”

--- alıntı ---
devamını gör...
hangi ertelenmiş iş, kılınmayı bekleyen namaz, söylenmesi gereken söz; ya da öte tarafından bakarsak hangi yanlışın vicdani kıvranışları, neyin keşkesidir irdeleyince bulabiliyor insan sebebini sanki.
devamını gör...
insanın hayattan beklentilerini değiştirmesi ya da bi beklenti içerisinde olması sonrası düzelebilecek durum. kendinize küçük ve sağlıklı hedefler koyun, çalışın. inanın.
zaman ilerledikçe insanlar kendilerini daha iyi tanırlar, hayata bakış açıları da dönem dönem değişebilir. motive edici işlere yoğunlaşmakla geçer.
(bkz: bu da geçer ya hu)
devamını gör...
son dönemde vuku bulan ruhi duygusal zihinsel hadise. melanet haldir. havanın durumuda bu tarz durumlar da etkili. sürekli rüzgar rüzgar rüzgar. kafayı sıyıracam lan.
devamını gör...
uzun yoldan gelecekleri beklerken iletişim kurulamadığı anda meydana gelen hadise. karamsar olmamak lazım.
güzel günler göreceğiz çocuklar.
devamını gör...
estağfurullahların düşüp yerine keşkelerin gelmesindendir. sabır fütursuzca kullanılıp geçmişe, geleceğe paylaştırıldığından ana tahammülsüzlük baş gösterir.
devamını gör...
şu 2-3 gündür sanki herşey üzerime üzerime geliyor üstelik bugün mesleğimle ilgili kesin olmamakla beraber kötü bir haber aldım depresyona doğru sürükleniyorum galiba her şey üst üste kötüye gidiyormuş gibi .
devamını gör...
sabahtan beri içten içe boğan sıkıntı..yeni sezona şampiyonluk için yola çıkıp kümede kalma mücadelesi veren fenerbahçe gibi hissediyorum kendimi..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar