iç kulak çınlaması

malesef çaresi olmayan bir hastalıktır.

kulak çınlaması bazen de diğer hastalıkların belirtisi olabilir. özellikle kulak burun boğaz alanında işitme kaybı yapabilecek olan her türlü hastalığın temel olarak belirtisi olabilir. iç kulak iltihabı, kulak zarında delik olması, iltihap olması veya işitme sinirindeki tümör sonucunda meydana gelebilir.
devamını gör...
trafik kazasında başına aldığım darbe sonrası sol kulağımda sinyal sesine benzer bir ses oluştu. hiç kesilmeyen bir ses tahayyül edin, çıldıracak hale geliyorsunuz. gitmediğim doktor kalmadı. bir sürü işitme testi vs. hiçbiri derdime çare olamadı. son gittiğim doktor beynimin bir süre sonra bu sese alışacağını, başka bir sesle bu sesi baskılamam gerektiğini ve bu süre zarfında kulaklıkla müzik dinleyerek uykuya geçmemi tavsiye etti. çok şükür ki dediği oldu ve zaman içinde bu sese beynim adapte oldu. artık o sese odaklanmadıkça gün içinde rahatsız olmuyorum. ortam sessizleştiğinde ses rahatsız ederse sesi yüksek bir sesle baskılıyorum. kısacası bu sesle yaşamaya alıştım. Allah bu dertle boğuşan herkesin yardımcısı olsun.
devamını gör...
(bkz: #6838458)

kullandığım ilaç tebokan idi. pek faydasını görmedim açıkçası. bir başka doktor da gençlerde çok etkili olmadığını o yüzden tavsiye etmediğini söyleyince de bıraktım. bari hafızama yarayaydı iyiydi tabi.

tanım olarak: bir iç ses. ama susmayan, artabilen, azalabilen kafasına göre takılan bir ses. özellikle uyku moduna geçişte güzel saydırır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar