içki muhabbeti yapan tesettürlü kızımız

baş örtülerini muhtemelen aksesuar olarak taşımaktadırlar. ya da aile korkularından (baskı) da örtüyor olabilirler. ama onların kalbi temiz ya da müftü kızı falanlarsa... vardır bir bildikleri. belki de ben kötü düşünceliyimdir. bak şimdi bilemedim. susayım ben.
devamını gör...
alkol alan muhafazakar erkek bireyden daha masum kişidir. bir de bunların evlenmek için tertemiz genç kadın arayan versiyonları vardır ki, gördüğünüz yerde kaçarak uzaklaşmanız tavsiye edilir.
devamını gör...
tesettür memleketimizde tercihe bağlı olmadan da takılıyor, taktırılıyor, hem zaten tesettür başına konanı meleğe çeviren bir sihirli değnek değildir. tesettürü takınca imtihanın bitti mi yani? o kısma dair hesaplar dürüldü mü sanırsın?

onu bırak da senin amacın ne kuzum.
devamını gör...
neyse işte kevser ırmağının başında oturuyoruz; elimide taslar, daldırıp daldırıp içiyoruz kevser şarabından...
tabi ki böyle değildir, tesettür olayını furuattan görüp yardırmış olabilir...
devamını gör...
yapabilir gayet normal . ortamda sırf sevilmek amaçlı yaptığını düşünerek de kalbine inmek doğru değil. tüketiyor da olabilir.

islamiyeti sembolleştirmek iyi değil.. tesettürlü bir kız içki muhabbeti yapınca / kullanınca kötü, tesettürlü olmayan yaparsa normal mi ? öyle mi algılamalıyız.

tesettürlü kız yalan konuşamaz
tesettürlü kız haram yemez
tesettürlü kız sevgili edinemez
tesettürlü kız kumar oynayamaz
tesettürlü kız zina yapamaz
tesettürlü kız hak yiyemez

ula bu tesettürlü olmayanlar zındık mı ? bu nasıl bir ayrıştırmacılıktır ! tesettürlü olunca nefs iptal mi oluyor .e ama yakışmıyor hoş da durmuyor ! evet hoş durduğunu kimse iddia etmez ama tesettürlü olmayana da hoş durmuyor değil mi ?
devamını gör...
ah o kızımız, cehennemin dibini boylayasıca! konuşmayayım diyorum da... başörtü taktık ya, hepimiz meleğiz... zaten tesettür demek iman demek, din demek, Allah demek, peygamber demek... aman ha! tesettürlü kız abdest bile bozmasın, yemek filan yemesin, yaşamasın hiç, direkt çekilsin inzivaya..


hayır yani ne alakası var? açık birine namaz kılma demek gibi bir şey bu. sigara içen muhafazakar erkek de aynısını yapmış oluyor teknik olarak. hatta bu kız sadece muhabbetini yapıyor.. şurdaki birkaç tanımla günahları filan da hep gitti zaten.

beni dellendirmeyin, gözünüze şampanya patlatırım, mantarını nişan alıp..
devamını gör...
icki muhabbeti yapan dindar oglumuz desek sanirim en fazla konusacak baska konu mu yokta icki muhabbeti yapiyor der geceriz. o zaman tesetturlu ablamiz icin de ayni gerekceyi sunar gecerim.
devamını gör...
neticesinde kot olan adamdan farkı yoktur. yahu nedir sizin mesture hanımlarla alıp veremediğiniz? saçı sizin neticenizden daha kutsal yapan nedir de; siz neticenizi örten kot ile içki muhabbeti yapabiliyorken o başı örtülü bu muhabbeti yapamıyor. yani baş örtüsü müslüman yaparken pantolon yapmıyor mu?

ben bunun konuşulmasını savunuyor değilim. hoş değil, farkındayım. ama hiçbir müslümana yakışmayan bir durum. sadece başörtülüler bakımından değerlendirmek temelde açıkça bazı şeylere kutsiyet atfetmektir. seviye bu haldeyken konuşmak bile üzüyor. Allah hem aklımıza hem gönlümüze mukayese olsun...
devamını gör...
bir kere tesettür nedir arkadaş yıllardır anlamlandıramadım bu yakıştıralan ismi. buram buram moda kokuyor. tesettür diyen vatandaşlara inat örtü(müz) kelimesini kullanmayı şiddetle tercih ederim. şimdi bu kısa girizgahtan sonra asıl meselemize gelelim. içki muhabbeti yapan müslüman kız demek istediniz sanırım. ve görüyorum ki aramızda o kadar çok imanlı arkadaşımız var ki içki muhabbeti yapan müslüman kıza dolaylı yoldan günahkar diyebiliyorlar. yahu okuyanda sancak ki bu müslüman kız meyhaneye gitmiş içki masalarında muhabbet ediyor. zaten akli selim olan her müslüman (kadın-erkek ayırmadan) sınırlar içerisinde fikirlerini özgürce beyan edebilirler. velev ki bu müslüman kızımız herhangi bir içkinin içindeki alkol miktarını konuşmaya kalksın napacağız kıza içki muhabbeti yapıyorr kafieer diye dalacak mısınız? islam dediğimizde sizin aklınıza haramları asla konuşmayan müslümanlar mı geliyor. öyleyse dedikodu yapan müslüman (kadın-erkek) dinden afaroz edilmesi lazım alimallah sonu iftiraya kadar gidebilir demi!
rica ederim müslüman ve bir o kadar zeki arkadaşlarım birşeyi eleştirirken balıklamasına atlamadan daha naif bir düzlemde insanı ele alarak konuşunuz. insanın olduğu her yerde her an herşey olabilir. sabahtan akşama kadar haramdır yasaktır nidaları atmaktansa namazlarınızı bir düzene sokun ve diğer kusurlarınızı düzeltmekle uğraşınız.
selametle!
devamını gör...
içki bütün kötülüklerin anasıdır diyerek bu muhabbeti ediyorsa efferim dediğimiz tesettürlü kızdır. yok içkiye muhabbet beslediğinden söz ediyorsa, aynı muhabbeti yapan erkek türevlerinin yanına postalamak lazım.
devamını gör...
icki masasında oturmuyorsa hicbir sorun yoktur muhabbetinde. belki tebliğ görevini alkol kullananlara yönelik yapıyordur ve bu muhabbeti de yapması gerekebilir. sui zanda bulunmamak gerek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar