içli köfte yapmayı bilmeyen kız

üzülmesin kendisi bilemeyebilir ama annesinin bilmesi kafi. yeni gelinler akıllı masallah kaynanasına anasına yaptırıp dipfirize stokluyor masallah.
devamını gör...
içli köfte yapmasını bilmiyordur.

insan olmanın temel şartı içli köfte yapmak olmadığı için bilmek zorunda da değildir. he, öğrenmek istiyorsa gidip gugıldan öğrenebilir. istemesine kalmıştır. öğrense de yapmak zorunda değildir. bu konuda müthiş yetenekli olmak zorunda da değildir.

oçlo kofto yopmoyo bolmoyon koz.

ayh.
devamını gör...
(bkz: eş dediğin içli köfte yapmasını bilmeli)

içli köftenin iç harcını hazırlamak damak tadına bağlı ama dış harcını hazırlamak ve şekil vermek gerçekten uğraştıcı, emek isteyen bir iş. haliyle içli köfte yapmak; her yemek yapabilen insanın harcı değil.

içli köfte yapmayı bilmeyen ablamız en azından yalnızca bilmiyordur. tarifi bildiği halde yapamıyor olsa haline üzülebilirdik. böyle muhteşem bir yemeği bilipte yapamamak bana kalırsa kahredici olmalı.

tanımın sonuna gelmişken şunu içtenlikle dile getirebilirim, hiçbir insan içli köfte gibi muhteşem bir lezzetten mahrum kalmamalı.
devamını gör...
yanında içli köfte geçtiğinden midir, kız geçtiğinden midir, yoksa içli olmasına üzülüp yazanlardan dolayı mıdır bilinmez ama epey konuşulmuş kızdır. fakat içli köfte gibisi yok valla. ben de ciddi ciddi sanıyorum ki çok az kişi biliyor, az kişi tadına bakmıştır. meğerse tüm sözlük burda lan.

çok yemek seçen şahsım için en çok sevilen 2-3 yemekten biridir*
devamını gör...
çok büyük eksiklik değildir bizim delikanlılar için. kendisi yerli ve milli yemeklerimiz yerine dünya mutfağına açılmıştır ve en önemlisi hamburger gibi global yiyecek sayesinde damak zevki iğfal edilmiştir.
devamını gör...
bilgilidir, kendini okumaya adamıştır. sonunda yoksulluk sınırının altında ücret alan bir devlet memuru olarak yarı aç karnına sosyete takılmaya, her hafta kuaföre gitmeye başlamıştır falan...

aşağılık kompleksi yüklenmiş yurdum insanı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar