ideal kadın modeli

ideal kadın modeli dünyada soyu tükenmek üzere olan bir model olup, erkeklerin göreceli fikirlerine göre değŸişŸebilecek bir modeldir. erkeklerin yüz yıllardan beri süregelen istek ve beklentilerine göre ideal kadın modeli sürekli konum değŸişŸtirmektedir.. ama günümüz için konuşŸacak olursak bu modeli malesef kapitalist, emperyalist güçler, bütün basın yayın organlarını, yazılı basını yani gazeteyi, interneti ve sinemayı kullanarak oluşŸturuyorlar.. bu işŸin çözülemez tarafı şŸudur ki ideal kadın modelinin bu güçler tarafından muazzam bir şŸekilde çıtasının yüksek tutulması.. yani misal veriyorum ; megan fox, nicole kidman , milla jovovich gibi Allah vergisi güzelliğŸe sahip kadınlar hep bu kitlesel güçleri elinde tutan adamlar tarafından kullanıldılar.

hal böyle olunca sosyal faaliyet adı altında sevgiliyle gidilen bir sinema filminde bile sırf bu oyuncu hanımlar yüzünden ikili ilişŸkiler tehlikeye girebiliyor. onun da örneğŸini vereyim.. sevgiliyle transformers'a gidilmişŸtir. megan fox görülmüşŸtür. erkek bireyin bir kadında aradığŸı ideal çizgiler başŸka bir evreye taşŸınmışŸtır. ardından sevgiliye karşŸı ilgi azalınca ayrılıklar, boşŸanmalar söz konusu bile olur.. aynı dram biz erkekler içinde geçerli.. ' ay bak canım keanu reeves çok tatlı ya' deyip bir erkeğŸin hem sinir hemde kıskançlık kat sayısı artırılabilir.. bu işŸin görsel kısmıydı..

işŸin manevi tarafına gelince, aslında tek ihtiyacımız olan kısım bu olmasına rağŸmen günümüzde hiçbir önem taşŸımadığŸını tüm inancımla söyleyebilirim.. herşŸey görüntüden ibaret diyemiyorum ama çok büyük bir oranla dışŸ görünüm işŸin manevi tarafını gölgede bırakmaya başŸlamışŸ durumda. işŸte bu da bazı güçlerin kitlelere yaymayı başŸardığŸı beklentilerden biridir.. maalesef durum böyledir..

*
devamını gör...
nerede nasıl hareket etmesi gerektiğini bilen kadındır o sizin mevzu bahsiniz...
devamını gör...
zeki fakat aklını doğru yolda kullanmasını bilen, takva sahibi, nur yüzlü, zarif, latif, naif, düşünceli, anlayışlı, mütebessim, çalışkan, becerikli, şefkatli... daha aklıma gelirse ekliycem. *

not: bulursanız abime arıyorum. acelesi yok. *
devamını gör...
erkekler tarafından içi tamamen fantastik olarak doldurulmuş bir tamlamadır . her kadın mutlaka bir erkeğin idealidir .sorunsa ideal birliği olan kişilerin , birgün çarpışıp "büyük buluşma"nın vuku bulmasıdır .
devamını gör...
güvenebilen, aklından geçenleri dolaylı olarak anlamak için ömür tüketmeyen, gayet açık ve net cümleler kurup hakikati hakikat olan yoldan arayan kadın modelidir.
devamını gör...
insan arayın insan. yok çok kapalıymış yok süper takva müslümanmış falan... çarşaf giyeninden tut bir sürü kapalısıyla evlenme görüşmeleri yapmış birisi olarak yazıyorum; insana rastlayamadım. biz burada kanıksamışız bunların o insanlık dışı tavırlarını. kendisini dişiliği üzerinden kıymetlendirip türlü zorluklar, nazlar... ya bırakın, bugün facebook'ta gördüm. bir tanıdığım daha yabancı bir kızla evleniyormuş. kendinizi mecbur hissetmeyin. kanmayın. çok mutevazı söylemleri olanlar da pek farklı değil. elllerde ne insanlar , ne ceylanlar var. insanlıkları yok nasıl çok süper müslüman olabiliyorlar anlayamıyorum. haa, namaz falan kılıyorlardır, başlarında bir bez vardır...
devamını gör...
susan, akletmeyen, söz dinleyen, çok güzel olan, çok iyi yemek yapan, çok iyi temizlik yapan, naz yapmayan şeklinde şekilci ve menfaatçi beylerce tanımlanan insan dişisinin model özellikleridir. ve tabi ki sadece hayal ürünüdür.
devamını gör...
fiziksel olarak farkli manevi,zihinsel olarak ayri iki modelleme yapilabilir.

uzun kirpikli,bal rengi gozlu,elmaci kemikleri belirgin,ortadan biraz kisa boyu fiziksel model icin makul ve yeterli.

lakin zihinsel ve manevi olarak, yasam tarzim ve hayat dusunceme uyacak, agirbasli sefkatli ve anac, yeri geldiginde akil alabileceğim bir hanimin varligi muazzam bir olay olur.

ha asktir, gozleri soyle yesil boyle mavi olsun dersin bir cift kahverengi gozde kendini gorur hayatini adarsin... bu yuzden fiziksellik omemli olsa da vazgecilmez degildir. lakin dusunsel olarak uyusulmuyorsa sikintilari cikacaktir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar